Çıktı nasıl çıkarılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çıktı nasıl çıkarılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Çıktı nasıl çıkarılır

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: çıktı nasıl çıkarılır

  çıktı nasıl çıkarılır hakkında bilgi


  Bilgisayarlarda buluna her donanım gibi bazen yazıcılarda da sorun çıkabiliyor. Gerek yerel yazıcılarolsun gerekse ağ üzerinden bağlanılan yazıcılar olsun bazı eksiklikler nedeni ile yazıcıdan çıktı alınamıyor. Diğer bir deyişle yazı yazdırılamıyor. azarda çok sayıda yazıcı olduğundan ve bu yazıcılardan birinin çalışmamasının çok çeşitli nedenleri olabileceğinden, bu, tanılanması zor bir sorundur. Öncelikle, yazıcınızın açık olduğundan ve Windows bilgisayarınıza üreticinin talimatlarına uygun olarak bağlandığından emin olun. Sonra sorununuzu otomatik olarak tanılamaya ve düzeltmeye çalışacak Yazıcı sorun giderme aracını kullanmayı deneyin.  Yazıcı sorun gidericisini açmak için

  Başlat düğmesini ve sonra Denetim Masası’nı tıklatın. Arama kutusuna sorun giderici yazın ve Sorun giderme öğesini tıklatın. Donanım ve Ses altında, Yazıcı kullan’ı tıklatın. Sonra bilgisayarınızdaki yazıcı sürücüsünü güncelleştirmeyi deneyin. Yazıcı sorunları bazen güncel olmayan sürücü yazılımlarından kaynaklanır ve en yeni sürücüyü yükleyerek veya yeniden yükleyerek çözülebilir. Yazıcınıza yönelik en yeni sürücüyü bulmak için öncelikle bilgisayarınıza bağlı donanımı algılamak ve yeni sürücüler kullanıma sunulduğunda sizi otomatik olarak bilgilendirmek için tasarlanan Windows Update’e bakın;

  1. Windows Update’i açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update’i tıklatın.

  2. Sol bölmeden Güncelleştirmeleri denetle’yi tıklatarak Windows’un bilgisayarınız için en son güncelleştirmeleri aramasını bekleyin.

  3. Güncelleştirme bulunursa, Güncelleştirmeleri yükle’yi tıklatın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

  Listede güncelleştirilmiş bir yazıcı sürücüsü görmeseniz bile bir sürücü olma olasılığı vardır: Yazıcınızın üreticisi bu sürücüyü henüz Microsoft’a sağlamamış olabilir. Çoğu yazıcı üreticisi güncel sürücüleri web sitelerindeki destek bölümlerinde sağlar. Sürücüler genellikle Windows sürümü ve yazıcı modeliyle düzenlenir. Uygun sürücüyü bulduktan sonra, üreticinin yönergelerine göre yükleyin.  Yazdırma Biriktiricisi Hizmeti Neden Çalışmıyor?

  Yazdırma biriktiricisi, yazdırma işlerini yazıcı yazdırmaya hazır olana kadar geçici olarak bilgisayarın sabit diskine ya da belleğine depolayan yazılımdır. Belge yazdırmak için çok uzun süre bekliyorsanız veya yazdırma biriktiricisiyle ilgili bir hata iletisi görüyorsanız, bilgisayarınızda yazdırma biriktiricisini yeniden başlatmanız gerekebilir. Biriktiriciyi yeniden başlatmanın en kolay yolu çalışmanızı kaydetmek ve bilgisayarı yeniden başlatmaktır. Ayrıca şu adımları da deneyebilirsiniz;

  Bu adımları uygulayabilmeniz için yönetici olarak oturum açmanız gerekir.

  1. Yönetimsel Araçlar’ı açmak için Başlat düğmesini ve sonra Denetim Masası’nı tıklatın. Arama kutusuna yönetimsel araçlar yazın ve Yönetimsel Araçlar’ı tıklatın.

  2. Hizmetler’i çift tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

  3. Yazdırma Biriktiricisi hizmetini sağ tıklatın ve ardından Özellikler’i tıklatın.

  4. Genel sekmesinde, Başlangıç türü’nün yanındaki Otomatik öğesinin seçili olduğundan emin olun.

  5. Hizmet zaten çalışmıyorsa, Hizmet durumu’nun altında, Başlat’ı ve ardından Tamam’ı tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.  Yazıcı Ekleme Sihirbazı Neden Çalışmıyor (Gösterilmiyor)?

  Windows kullanmak istediğiniz yazıcıyı algılayamazsa, yazıcıyı kendiniz bularak eklemek için aşağıdaki adımları uygulayın;

  1. Aygıtlar ve Yazıcılar’ı açmak için Başlat düğmesini, ardından da Başlat menüsünde Aygıtlar ve Yazıcılar’ı tıklatın.

  2. Yazıcı ekle’yi tıklatın.

  3. Yazıcı Ekleme sihirbazında Ağ, kablosuz veya Bluetooth yazıcı ekle’yi seçin.

  4. Kullanılabilir yazıcılar aranıyor sayfasında İstediğim yazıcı listelenmiyor’u tıklatın.

  5. Ada veya TCP/IP’ye göre yazıcı bul sayfasından yazıcının türüne ve konumuna göre kullanmak istediğiniz yazıcının nasıl bulunacağını seçin ve İleri’yi tıklatın.

  6. Sihirbazdaki diğer adımları tamamlayarak Son’u tıklatın.+ Yorum Gönder
cıktı nasıl cıkarılır ,  yazıcı nasıl çıkarılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi