Hastalıklara yol açan virüs ve bakterilerden korunma yolları

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hastalıklara yol açan virüs ve bakterilerden korunma yolları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hastalıklara yol açan virüs ve bakterilerden korunma yolları

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: hastalıklara yol açan virüs ve bakterilerden korunmanın yolları

  1. Elleri yıkamak: Ellerin yıkanması hastalıklardan korunmak için en temel kurallardan birisidir. Ellerin temiz tutulması virüslerin de vücudumuzdan uzak durmasına yardımcı olacaktır. Ellerin sık sık yıkanmasında fayda vardır. Çünkü virüsler ellerimiz yoluyla ağızdan bize ve bizden de başka insanlara yayılırlar.

  2. Ev temizliği: Evde sık kullanılan yerler özellikle dezenfekte edilmelidir. Kapı kolları, masa üstleri, bilgisayar klavyeleri, telefon, elektrik düğmeleri ve evde paylaşılan diğer şeyler mutlaka dezenfekte edilerek temizlenmelidir.

  3. Grip aşısı olmak: Grip mevsiminde virüslere karşı koruma sağlamak için tüm aile bireylerinin grip aşısı olmalarında fayda vardır. Okulda, işte ve kalabalığın olduğu her yerde virüsler kolayca insandan insana geçebilmektedir.

  4. Evde sigara içmek: Evde sigara içilmesi özellikle çocuklar için oldukça risklidir. Sigara dumanı çocuklarda solunum problemleri riskini artırarak daha fazla soğuk algınlığı sorunları yaşamalarına sebebiyet verir.

  5. Öksürmek ve hapşırmak: Öksürürken ve hapşırırken mutlaka kol bükülerek ağız ve burun kısmı kolumuzla kapatılmalıdır. Öksürürken ağız ve burun elle kapatılmamalıdır. Bunu evdeki tüm aile bireyleri uygulamalıdır. Eğer elle kapatılacak olursa öksürük veya hapşırıktan sonra eller sıcak ve sabunlu suyla iyice yıkanmalıdır.

  6. Hasta kişilerden uzak durmak: Hem kendimizi hem de çocukları soğuk algınlığı veya grip geçiren kişilerden zak tutmak gerekir. Bu tür hastalıların başkalarının kaptığı virüsten bulaşabileceğini unutmamak gerekir.

  7. Güçlü bağışıklık sistemi: Özellikle bebeklerin emzirme döneminde mutlaka anne sütü ile beslenmesi ( en az 6 ay ) bebeklere grip gibi hastalıklara karşı koruma sağlayacaktır. 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel ve yararlı bir site istediğim bilgiler burda çook saolun izmirden beyazdağlı ailesi herkese selamlar :) 4. 4
  Ziyaretçi
  Çok saolun ödevimi yapabildim.

 5. 5
  Ziyaretçi
  Çok saolun ödevimi yapabildim. :D

 6. 6
  Ziyaretçi
  Allah razı olsun sayenizde ödevimi yaptìm.

 7. 7
  Ziyaretçi
  Allah razı olsun valla çok işime yaradı çok sağolun <3

 8. 8
  Ziyaretçi
  çok çok çok sağolun

 9. 9
  Ziyaretçi
  işime yaradı tavsiye ederim

 10. 10
  Ziyaretçi
  Sağolun Allah razı olsun

 11. 11
  Ziyaretçi

  Çok iyi bir site herkese tavsiye ederim...☺☺☺☺

+ Yorum Gönder
hastalıklara yol açan virüs ve bakterilerin bulaşma ve korunma yolları,  hastalıklara yol açan virüs ve bakterilerden korunma yolları,  bakterilerden korunma yolları,  virüs ve bakterilerden korunma yolları,  hastalıklara yol açan virüs veya bakteriler bulaşma ve korunma yolları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi