Yüz felci nasıl önlenir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yüz felci nasıl önlenir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yüz felci nasıl önlenir

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: yüz felci nasıl önlenir


  yüz felci nasıl önlenir


  Edirne sıhhat Müdürü Uzm. Dr. Hatice Gül, gözyaşı ve tükürük salgısının azalması, tat duyusunun bozulması, gürültüye duyarlılık artışı gibi bulguların yüz siniri felcinin belirtisi olduğunu söyledi.
  EDİRNE – Edirne sıhhat Müdürü Uzm. Dr. Hatice Gül, soğuk havalarda karşılaşılan sıhhat sorunları arasında yüz felcinin de bulunduğunu bildirdi

  Yüz sinirinin çalışmamasının en belirgin bulgusunun yüzün bir yanındaki hareketlerin azalması veya kaybolması olduğunu ifade eden Uzm. Gül, “Gözyaşı ve tükürük salgısının azalması, tat duyusunun bozulması, gürültüye duyarlılık artışı gibi bulgular yüz siniri felcinin belirtisidir. Yüz felci, yüzün kaslarını uyaran sinirlerde ortaya çıkmakta. Bu durumda ağızda ve yüzün değişik yerlerinde kaymalar meydana gelmekte” dedi.

  Toplumda en sık görülen yüz felci sebebi olan ve “Bell paralizisi” adı verilen bu durum, yüz sinirinin iç kulak çevresindeki bir alanünde iltihap ve ödem oluşmasıyla gelişmekte olduğunu bildiren Uzm. Dr. Gül, şunları kaydetti:
  “Yüz çok fazla soğuğa maruz kalan bir bölgedir. Soğuk ve rüzgar da yüzdeki virüsleri tetikler ve yüzdeki sinir uçlarında ödem oluşturabilir. Yüz felci tedavi edilebilen bir hastalıktır. Bu nedenle yüz felci bulguları olan hastalar hemen bir sıhhat kuruluşuna başvurmalıdırlar. Bu hastaların büyük çoğunluğu tedaviyle iyileşmektedir+ Yorum Gönder
yüz felci nasıl engellenir,  yüz felci nasıl önlenir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi