Şişmanlık nasıl önlenir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Şişmanlık nasıl önlenir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Şişmanlık nasıl önlenir

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: şişmanlık nasıl önlenir

  şişmanlık nasıl önlenir


  Avrupalı araştırmacılar, günde 1 saat kuvvetli egzersizin gençlerin, obeziteyle ilişkili olan ve "fatso" olarak bilinen genin etkilerini engellemeye yardımcı olduğu belirttiler.

  İsveç'te Karolinska Enstitüsü'nde görevli araştırmacılar, ergenlik çağındaki gençler için mesajın hareket etmek olduğunu belirterek, spor yapmak gibi aktivitelerin obezite için iyi ve yeterli olduğunu açıkladılar.

  Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine isimli tıp dergisinde yayınlanan çalışmada, araştırmacılar, çocukların ve gençlerin günde 1 saat ve daha fazla koşma, ip atlama, yüzme, dans ya da bisiklete binme gibi aerobik aktiviteler yapmalarını öneriyorlar.

  Bilim adamları, yaşam tarzı ve genlerin obeziteye yol açtığına dair kanıt buldular ve beslenmeyle egzersizin kalıtımla geçen riski nasıl dengeleyebileceklerini yeni öğrendiler. Obeziteyle ilgili olan "FTO" geni, kiloları topluyor. Gen varyantının 2 kopyasını taşıyan yetişkinler (6 kişiden 1'i) taşımayanlara göre ortalama 7 kilo fazla ağırlığa sahip oluyor.

  Yeni araştırmada, gen varyantı için kanları test edilen 752 genç, bir hafta süreyle fiziksel aktivelerini ölçmek için uyanık oldukları saatlerde gözlemleme cihazları taktılar. Günde 1 saat ya da daha fazla egzersizin genetik olarak obeziteye yatkın olan gençler için büyük bir fark oluşturduğunu gördüler+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi