Bebeklerde iştahsızlık nasıl önlenir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Bebeklerde iştahsızlık nasıl önlenir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: bebeklerde iştahsızlık nasıl önlenir


  bebeklerde iştahsızlık nasıl önlenir


  Birçok anne çocuklarının iştahsız olmasından, sürekli yemek seçmesinden, ya da yemek yememesinden şikâyetçidir. Bu sorun özellikle 0-6 yaş grubundaki çocuklarda görülür.

  Peki, çocuğunuz iştahsızsa yemek seçiyorsa, ya da çocuğunuza bir yemek yedirene kadar akla karayı seçiyorsanız ne yapmanız gerekmektedir. Bu yazımızda sizlerle çocuklarda iştahsızlığa ne iyi gelir? Sorusunun cevaplarını paylaşacağız.

  İşte çocuklarda iştahsızlığın çözümü:  1- Çocuğunuza yemek yedirme konusunda ısrarcı olmayın. Çocuğunuz yemek yediği zaman onu ödüllendirmeyin, ya da çocuğunuz yemek yemediği zaman onu cezalandırmayın.

  2- Tüm öğünlerde çocuğunuzla beraber yemek yiyin. Ailece yenilen yemekler, çocuğun yemek yemenin sosyal bir olgu olduğunu anlamasına yardımcı olmaktadır.

  3- Çocuğunuza yemek yedirdiğiniz yerde dış uyarıcıların olmamasına dikkat edin. Özellikle televizyon olan yerde çocuğa yemek yedirmeyin.

  4- Çocuğunuzun yemek tabağını ağzına kadar doldurup, çocuğu korkutmayın. Tabağın içine küçük küçük porsiyonları koyarak çocuğun yemeği itici görmemesini sağlayabilirsiniz.

  5- Çocuğunuza kek, kurabiye yaparken bu pastaların içine meyve koymayı ihmal etmeyin. Bu şekilde pastanın içine hem az miktarda şeker ilave etmiş olursunuz, hem de çocuğunuzun sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

  6- Evde fazla miktarda şeker bulundurmayın. Şekerleri çocuklarınızın gözlerinden uzak tutun. Şekeri bir ödül aracı olarak kullanmayın ancak yemeklerden sonra çocuğunuza az miktarda şeker verebilirsiniz.

  7- Bebeğinizi, ya da çocuğunuzu sofraya oturtmadan önce çocuğunuzla oyun oynayın böylece çocuğun sofraya neşeli bir şekilde oturmasını sağlayabilirsiniz.

  8- Çocuklarınız uykulu ya da çok yorgun oldukları zaman yemek yemek istemeyecektir. Çocuğunuzun uykulu ve yorgun olduğu zamanlarda çocuğunuzu yemek yemeye zorlamayın. Öğün aralarında çocuğunuza kesinlikle şeker, kola gibi şeyleri vermeyin. Çünkü şeker ve asitli içecekler çocuğun iştahını kapatır+ Yorum Gönder
bebeklerde iştahsızlık nasıl önlenir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi