Ramazan paketinde neler olur

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ramazan paketinde neler olur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: ramazan paketinde neler olur


  ramazan paketinde neler olur hakkında bilgi

  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, toplumda yardımlaşmanın arttığı Ramazan ayına bir hafta kala hesaplı alışveriş yapmayı amaçlayanlar veya yoksul aileleri sevindirmek isteyen hayırseverler Ramazan paketleri alırken, bir bölümü de özel paketler hazırlatıyor.

  Büyük marketler, yaşanan ekonomik gelişmelerin de etkisiyle Ramazan paketlerinde fiyatları geçen yılla aynı tutarken, bazıları içeriğinde küçük değişikliklerle fiyatı düşürme yoluna gitti.

  Market ve alışveriş merkezlerinin oluşturduğu gıda paketleri, dar gelirlilere yardım etmek isteyen hayırseverlerin işini kolaylaştırıyor.

  Ramazanda özellikle gıda ürünlerine yönelik tüketimin artmasını fırsat bilen market ve alışveriş merkezleri, bu ayda yapılacak alışverişler için indirim ve taksitlendirme kolaylıkları da sunuyor.

  Marketlerin farklı seçeneklerde sunduğu paketler ile gıda toptancılarının hazırladığı 'Ramazan çuvalları', bu ayda yardım konusunda yoğun rekabetin yaşanacağını gösteriyor. Bütçenize göre 100 liraya kadar 'Ramazan çuvalı' hazırlayan gıda toptancıları ile marketler, yoğun talep almaya başladı.

  Carrefour, özel olarak Ramazan ayına yönelik hazırladığı 6 farklı paketinde vatandaşlara değişik seçenekler sunuyor. Fiyatları 19,9'dan başlayıp 49,9 liraya kadar çıkan klasik, Carrefour, Süper ve Mega Ramazan kolilerinde kuru bakliyat, toz şeker, hazır çorba, tavuk suyu, vişne reçeli, çay, domates salçası, kadayıf, kahve, meyve suyu, muhallebi ve puding gibi ürünler bulunuyor.

  Marketin, Ramazan kolileri dışında 17,50 veya 22,50 liradan satılan 2 farklı 'Şarküteri Ramazan paketi'nde kangal sucuk, sosis, sele zeytin, taze kaşar, cevizli helva, koyun peyniri yer alıyor. Carrefour mağazalarında ayrıca telefonla da ramazan paketi siparişi verilebiliyor.

  KIZILAY STANTLARI OLUŞTURULDU

  Migros'un ise cevizli helva, tahıllı sıcak içecek, pekmez, tahin, krem çikolata, kuru bakliyat, reçel, limonata, üçü bir arada kahve gibi ürünlerinin bulunduğu Bereket, Lezzet ve Ziyafet isimli paketleri ise 14,9 ile 39,9 lira arasında değişiyor.

  Kipa'nın da standart, özel, süper, Mega ve Premium adı altında hazırladığı ve içerisinde krem çikolata, konserve mısır, sızma zeytinyağı, kuru bakliyat, salça, toz tatlı, mantı gibi ürünlerin bulunduğu paketler 9,9 ile 59,9 lira arasında alıcı buluyor.

  Kipa'nın içerisinde beyaz peynir, kangal sucuk, Gemlik zeytin ve taze kaşarın bulunduğu 'Sahur Kahvaltı' paketi ise 12,9 liradan satılıyor. Kipa'nın Kızılay ile yaptığı işbirliği ile ramazan paketleri ihtiyaç sahiplerine de ulaştırılabiliyor. Mağazada oluşturulan Kızılay stantlarına uğrayan vatandaşlar, istedikleri paketi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bağış yapabiliyor.

  Real marketleri de hazırladığı Ramazan paketlerini 14,90, 21,90, 33,90 ve 47,90 liradan tüketicinin beğenisine sunuyor. Makromarket ise 19,90 ve 36,50 liradan satışa sunduğu iki alternatifli Ramazan paketi hazırladı. Limitini alıcının belirlediği alışveriş çeklerini de satışa sunan Makromarket, ayrıca isteyene 25, 50, 75 ve 100 liralık parakartlar da satıyor.

  BİM ise Ramazan ayına yönelik olarak 25'er liralık hediye kartları oluşturuldu.

  Marketlerin yetkilileri, paket ve kolileri yaptıkları araştırmaların sonucunda bir ailenin ihtiyaçlarına göre hazırladıklarını belirterek, paketlerin vatandaşlar kadar firma ve şirketler tarafından da satın alınıp bugünden ailelere ulaştırılmaya başlandığını bildirdiler.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi