Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir ile ilgili Kompozisyon

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir ile ilgili Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir İle İlgili Kısa Kompozisyon

  Bu hayatta bizler için en önemli unsurlardan birisi ilimdir ,ilimli olmak bizim için bir klavuz ve bir rehber olmak demektir.Olan bitenleri ve bunun sonucunda süre gelenleri her zaman ilmimiz ile öğreniriz. Mürşit ; bizler için doğru yolu gösteren,bir klavuz anlamına gelmektedir,dolayısıyla bizler için ve tüm insanlık için gerçek sayılan yol bilim olmaktadır.

  Bilim sadece ve sadece gerçekleri aramakta ve kendisine değer vermektedir.Yalan ve asılsız kısacası gerçek olmayanlar bilim ile bir bağları olmamaktadır. Bilimi yani ilimi kendisine yol mürşit olarak görenler asıl bir yolda ilerlerler ve şaşırmazlar.

  Bilim ile İlerlediğimiz bu yol bizler için gerçek bir yol ve temiz bir gelecek olacaktır. Bilim ve ilimli bir kimse daima ilerler ve geri durmaz aklını ve yeteneklerini yerinde ve gereken nasılsa öylece kullanırlar.

  ilim ile kişi aklını en iyi bir şekilde kullanır ve kullanmaya devam eder böylelikle daha iyi bir yaşam sürdürür.Bilim demek gerçekler ve doğru olanların etrafında olmaktadır. Bilim ile bir yerlere gidile bilir ve varılabilir.

  sözün kısası Kişi yada herhangi bir ülke kendisine Bilimi Klavuz olarak seçer ve öylece görürse her dalda ve alanda çok büyük yol kateder ve ilerler.
 3. 3
  Ziyaretçi
  hacı saol adamsın bee:) 4. 4
  Ziyaretçi
  ilim,öğrenmek keşfetmektir bilime açık olan insanlar ise cehalletten uzaktır.uzak olan insanlar bilime dayalı gerçekleri kabul ederler

 5. 5
  Ziyaretçi
  Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için, hedefe ulaşmak için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, doğru yoldan sapmaktır, doğru yolu göstermeyene yol sormaktır. Yalnız: İlmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki aşamaların gelişimini anlamak ve ilerlemelerini zamanında takip etmek şarttır. Bin, iki bin, binlerce yıl önceki ilim ve fen dilinin çizildiği kuralları şu kadar bin yıl sonra, bugün aynen uygulamaya çalışmak elbette ilim ve fennin içinde bulunmak değildir.

  Bilim: Çeşitli konularda gözlem ve deneye dayanarak gerçekleri ortaya koyan düzenli bilgi demektir. Bir ülkede bilim, ancak bilgiyi benimseme ve onu üretme yoluyla gelişebilir. Bilime önem veren milletler teknolojik alanda da ileri giderler. Atatürk’ün “ Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir.” Sözü onun insan aklına, çağdaş bilime ve teknolojiye ne kadar önem verdiğini gösterir. Bizler çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmak istiyorsak, bilime, bilimsel düşünceye, teknolojiye önem vermeli yılmadan, yorulmadan çalışmalıyız.

  Yurdumuzun en bayındır, en göz alıcı, en güzel yerlerini üç buçuk yıl kirli ayaklarıyla çiğneyen düşmanı mağlup eden zaferin sırrı nedir? Orduların sevk ve idaresinde bilim ve fen ilkelerinin kılavuz edinilmesindedir. Milletimizin siyasi ve içtimai hayatı ile ulusumuzun düşünüşsel eğitiminde de yol göstericimiz bilim ve fen olacaktır. Türk milleti, Türk sanatı, Türk ekonomisi, Türk şiiri ile edebiyatı okul sayesinde ve okulun vereceği bilim ve fen sayesinde bütün olağanüstü incelikleri ve güzellikleriyle oluşup gelişecektir.

 6. 6
  Ziyaretçi
  İkiside çok güzel komposizyon olmuş

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok güzel bu siteyi zaten çok beğeniyorummm :) :D

 8. 8
  Ziyaretçi
  çok beğendim çok güzel harika

 9. 9
  Ziyaretçi
  bu siteyei zaten çok seviyorum ve çok yardımcı oldunuz:D :)

 10. 10
  Ziyaretçi
  süpersin bilader ellerine saglık iyi yapmıssın

 11. 11
  Ziyaretçi

  hacı asaol dicm ama daha kısa yapaydınız bn kankalar hıoca uzun didi

 12. 12
  Ziyaretçi
  yürü beee kim tutar seni
  çok güzel süper ellerine sağlık

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
hayatta en hakiki mürşit ilimdir kompozisyon,  hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir kompozisyon,  hayatta en hakiki mürşit ilimdir ile ilgili kompozisyon,  hayata en hakiki mürşit ilimdir kompozisyon,  en hakiki mürşit ilimdir kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 47 kişi