Şark görevi nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Şark görevi nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Şark görevi nedir

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: şark görevi

  şark görevileri hakkında bilgi  4 il mecburi görev alanından çıkarıldı
  Emniyet Genel Müdürlüğü geçen yıl doğu illerindeki polis sayısı vegörev süreleriyle ilgili olarak çalışma başlattı. Terör olayları göz önüne alınarak yapılan çalışmaya doğu il emniyet müdürleri ve valileri katıldı. Bu toplantılarda son 5 yıl içerisindeki asayiş ile terör olayları mercek altına alındı. Yapılan çalışmalar sonrası Polisin şark hizmeti tekrardan gözden geçirildi.

  İLK OLARAK 4 İL
  Akşam gazetesinin haberine göre; Polis teşkilatının yönetmeliğinde yer alan şark hizmet görevi içerisinde yer alan 1. bölgedeki 4 il, Rize, Yozgat, Tokat ve Kahramanmaraş polisin mecburi görev alanından çıkarıldı. Bu illerde biten terör olayları sonrası geçen yıl 4 sene olan görev süresi 6 yıla çıkarılmıştı. Terör olaylarının çok olduğu Şırnak, Hakkari ve Tunceli gibi illerde görevsüreleri 2 yıl olarak uygulanıyor. Polislerin mecburi olarak seçmesi istenen iller arasında yer alan 4 il ‘torpilli iller’ olarak adlandırılıyordu. Şark hizmeti öncesi görev yapacak olan memur ve rütbeliler öncelikli olarak bu illeri seçiyorlardı.

  DUYAN GÖREVE BAŞLADI
  Daha önceki yıllarda şark görev yerleri bu illere çıkan ancak bulundukları illerden ilişik kesmeyen memurlar bu haberden sonra personel şubelere akın ettiler. Yüzlerce memur şark hizmetinden çıkacak olan illere gidip görevlerine başladılar.+ Yorum Gönder
şark görevi nedir,  sark gorevi nedir,  şark görevi ne demek,  şark hizmeti nedir,  polis şark görevi nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi