Avustralya iklimi ve bitki örtüsü

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Avustralya iklimi ve bitki örtüsü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: avustralya iklimi ve bitki örtüsü  avustralya iklimi ve bitki örtüsü hakkında bilgi  Bitki Örtüsü ve Hayvanlar  Ülkenin toplam alanının yarıya yakını ormanlıktır. Kuzey Alplerin ön bölgesini daha çok Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. ve Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. ağaçlarının hakim olduğu ormanlar kaplar. Waldviertel ve Hausruck bölgeleriyle merkezi Alpler'in doğu kısmı Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. , Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. , Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. , Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. ağırlıklıdır.

  Avusturya'nın en önemli çevre sorunu sanayi, turizmin yol açtığı yoğun trafik ve çevre ülkelerin çevre kirliliğinin büyük katkıda bulunduğu Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. . Ormanlık alanın dörtte biri bu problemden etkilenmektedir ve kimi bölgelerde ağaç sayısında hızlı bir azalma gözlenmektedir. Yoğun tarım, elektrik enerjisi elde etmek üzere yapılan barajlar ve ormanların azalmasıyla ortaya çıkan Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. ülkenin diğer önemli çevre sorunlarıdır.

  Avusturya'nın hayvanlar dünyası Orta Avrupa'nın çeşitliliğini gösterir. Dağlık bölgelerin tipik türleri dağ keçileri ve dağ sıçanlarıdır. Ormanlarda ayrıca karaca, alageyik ve yaban domuzları da yaşar. Ülkede Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. yılından beri koruma altında bulunan iki düzine kadar özgür kahverengi ayı yaşamaktadır. Ülkenin doğusunda tarla faresi ve tarla sincabına rastlanır.

  Ülkenin toplam alanının % 24'ü doğal koruma altındadır. Avusturya'da üç doğal park, yüzlerce de koruma alanı ve doğal park bulunur


  Nüfus ve sosyal hayat


  8,17 milyon olan nüfusun yaklaşık % 93'ü Avusturyalı'dır. Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. , Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. , Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. ve Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. (özellikle Burgenland'da), Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. (özellikle Karintiya'da), Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. (özellikle Viyana'da) ve daha küçük sayıda da Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. , Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. , Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. ve Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. ülkenin diğer azınlık gruplarıdır. Nüfusun %18,6'sını 1-14 yaş grubu, %61,6'sını 15-59 yaş grubu, %19,8'ini de 60 yaşından yukarısı teşkil etmektedir. Halkın % 68'i şehirlerde yaşar. Ülkenin nüfus yoğunluğu kilometre kareye 99 kişidir. Bununla birlikte nüfus alana eşitsiz dağılmıştır. Alplerin geniş bölgelerinde yerleşim yoktur. Yıllık nüfus artışı Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. yılına göre yüzde 0,14 seviyesindedir. Ortalama yaşam süresi erkeklerde 76, kadınlarda 81,9 yıldır.

  En önemli şehirleri Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. (1,56 milyon), Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. (227 bin), Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. (186 bin), Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. (145 bin) ve Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. 'tur (114 bin). Tabiat şartları icabı kış sporlarının merkezi durumundadır. Dolayısıyla turizm ve kış sporları çok gelişmiştir.

  Okuma-yazma oranı oldukça yüksektir (% 98 (1983)). Ülkedeki eğitim kurumları Avrupa'nın en eski eğitim kurumlarındandır. Mesela Viyana Üniversitesi Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. 'te kurulmuştur. Ülkede mevcut dört üniversite ve buna bağlı çeşitli fakülte ve üniversite seviyesinde akademiler vardır. Kilisenin eğitim ve öğretimde büyük bir ağırlığı vardır. Avrupa'nın kavşak noktası olduğu için taşımacılık ve ulaşım çok gelişmiştir.

  Ülkenin resmî dili Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. 'dır. Bölgesel azınlık dili olarak Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. ve Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. da resmî dil olarak kabul edilmektedir. Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. , Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. , Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. , Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. , Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. ve Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. ülkede konuşulan diğer dillerdir.

  Ülke nüfusunun % 78'ini Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. oluşturur. Yaklaşık % 5 oranında Linkleri görmek için lütfen Giriş Yapın yada Üye Olun. bulunur. Nüfusun geri kalanı aralarında Müslüman ve Yahudilerin de bulunduğu çeşitli azınlıkların dinlerine mensuptur. 3. 3
  Ziyaretçi
  teşekkürler işime yaradı+ Yorum Gönder
avustralya iklimi ve bitki örtüsü,  avustralya bitki örtüsü,  avustralya iklim ve bitki örtüsü,  avustralya iklimi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi