Sindirim sistemi rahatsızlıkları ve tedavi yöntemleri nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sindirim sistemi rahatsızlıkları ve tedavi yöntemleri nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sindirim sistemi rahatsızlıkları ve tedavi yöntemleri nelerdir

 2. 2
  Hakan
  Administratör

  Cevap: Sindirim sistemi rahatsızlıkları şunlardır ;


  1. Dizanteri
  2. Gastrit
  3. Hemoroid - Basur
  4. İshal
  5. Kabızlık
  6. Kolit
  7. Mide Ekşimesi
  8. Mide Kanseri
  9. Mide Ülseri
  10. Reflü
  11. Onikiparmak Bağırsağı Ülseri
  12. Tifo


  Dizanteri tedavisi : Hasta yatak istirahatına alınır. Yiyecekleri kontrol edilir bol bol su içmesi sağlanır. Hidroklorik asit yiyeceklerle artırılması sağlanır.İlaç tedavisinde ise tetrasiklin, kloramfenikol, sulfamidler ve streptomisin ilaçları kullanılmaktadır.

  Gastrit Tedavisi : İlk olarak mide asidinin azaltılması amaçlanmaktadır. Kısa süreliğine antibiyotik ilaçlar kullanılmaktadır. Daha sonra hastada komplikasyonlara yönelik tedavi aşamaları kullanılmaktadır.

  Hemoroid - Basur Tedavisi : Bu tür hastalıkta hastada sırasıyla Tavsiyeler, İlaç Tedavileri ve ameliyat uygulanmaktadır.

  İshal Tedavisi : Bu hastalıkta hastanın bol bol sıvı tüketmesi ve düzenli yemek yemesi sağlanması gerekmektedir.

  Kabızlık Tedavisi : Bol bol su tüketmeniz gerekmektedir. Şekerli yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Ardından doktor tavsiyesinde verilen ilaç tedavisine başlamanız gerekmektedir.

  Kolit Tedavisi : Kolit nedeni bilinmediğinden tedaviside yoktur. Bu nedenle doktor kontrolünde ilerleyen bir hastalıktır.

  Mide Ekşimesi Tedavisi : Hayat tarzı değişikliklerle ve ilaçlı ve ilaçsız olarak tedaviler yapılmaktadır. Nadiren ameliyat gerekmektedir.

  Mide Kanseri Tedavisi : Kanserin hangi derecede olduğu araştırılır ilk olarak ilaç tedavisi ardından ameliyatlar yapılmaktadır.

  Mide Ülseri Tedavisi : İlaç tedavisiyle hastalığa neden olan bakteriler kolaylıkla yok edilmektedir.

  Reflü Tedavisi : İlk olarak bol bol su içmeli ve düzenli beslenilmelidir. Daha sonra ilaç tedavisi geçmezse son olarak ameliyat yapılmaktadır.

  Onikiparmak Bağırsağı Ülseri Tedavisi : Ağrı kesici gibi ilaçlar ve sigara bırakılması gerekmektedir. Ardından ilaç tedavisi ile geçmektedir.

  Tifo Tedavisi : Ölümcül olabilen bir hastalıktır. Sürekli olarak dikkat edilmesi gerekmekte düzenli beslenilmelidir. İlaç tedavisi uygulanmaktadır. 3. 3
  Ziyaretçi
  For umarım sizin yazdığınız boşaltım sistemi rahatsızlıkları . Bilin istedim ... 😉 4. 4
  Ziyaretçi
  Allah aşkına allah istemefigi sürece bu olmaz kendinizi kandırmayın

 5. 5
  Ziyaretçi
  olur bal gibide olur insanlar ama bu hastalıklar yüzünden bal gibi ölebiliyor bu hastalıklar gerçek sanada olursa görürsün

+ Yorum Gönder
sindirim sistemi hastalıkları ve tedavi yöntemleri,  sindirim sistemi hastalıkları ve tedavi yolları,  sindirim sistemi rahatsızlıkları ve tedavi yolları,  sindirim sistemi hastalıkları ve tedavileri,  sindirim sistemi hastalıkları ve tedavi yöntemleri kısaca
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi