Okul öncesi ilgi alanları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Okul öncesi ilgi alanları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Okul öncesi ilgi alanları nelerdir

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: okul öncesi ilgi alanları nelerdir

  okul öncesi ilgi alanları

  Sosyal ilişki kurmaktan öğütler vermekten,anlatmaktan,anlaşmaktan hoşlanmaktadır.Dinleme becerisi yüksektir.Hafızası iyidir.Hayvanlara,açık havaya,çevreye,doğa olaylarına meraklıdır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Sözel-Dilsel ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Dinleme becerisi yüksektir.Hafızası iyidir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Araştırma ve inceleme yapmaktan ve sportif hareketlerde bulunmaktan hoşlanır.Yaratıcı dans etmeyi ve resim yapmayı da çok sever.Öz saygısı yüksektir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Matematiksel-Mantıksal, Bedensel-Kinestetik ve Sözel-Dilsel zekâlarının olduğu düşünülmektedir.


  Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Dinleme becerisi yüksektir.Hafızası iyidir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Sözel-Dilsel zekâsına sahip olduğu düşünülmektedir.


  Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Hamurla oynamayı sever.Hayvanlara,açık havaya,çevreye,doğa olaylarına meraklıdır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Doğa zekâsına sahip olduğu düşünülmektedir.

  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Güçlü ve zayıf yönlerini bilir.Öz saygısı yüksektir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Matematiksel-Mantıksal zeka ve İçsel zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.Güçlü ve zayıf yönlerini bilir,hatalarından başarılarından öğrenir.Kendi başına çalışmaktan hoşlanır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Söze-Dilsel Zeka ve İçsel zekalalarının olduğu düşünülmektedir.

  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.Müzikten ve resimden hoşlanır.Sosyal ilişki kurmaktan,öğütler vermekten,anlatmaktan, anlaşmaktan hoşlanır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Sözel-Dilsel ve Kişeler Arası zekalarının olduğu düşünülmektedir.


  Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Özgün şarkılar oluşturur.Araştırma ve inceleme yapmak hoşuna gider.Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.Sportif hareketlerden hoşlanır.Yaratıcı dans eder.Öz saygısı yüksektir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Bedensel-Kinestetik, Sözel-Dilsel ve Müziksel-Ritmik zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Öz saygısı yüksektir.
  Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Sunulardan ve resimli anlatımlardan hoşlanmaktadır.Resim yapmayı çok sever.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Matematiksel-Mantıksal,Görsel-Uzamsal,Sözel-Dilsel zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Hayvanlara,açık havaya,çevreye,doğa olaylarına meraklıdır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Doğa zekâsına sahip olduğu düşünülmektedir.

  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Özgün şarkılar oluşturur.Müziğe ilgisi yüksektir.Ritmik konuşur,mırıldanır,müzikle çalışır. 1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Sözel-Dilsel ve Müziksel-Ritmik zekalarının olduğu düşünülmektedir.
  Hayvanlara, açık havaya, çevreye, doğa olaylarına meraklıdır.Sosyal ilişki kurmaktan, öğütler vermekten, anlatmaktan, anlaşmaktan hoşlanmaktadır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Kişiler Arası ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Güçlü ve zayıf yönlerini bilir.Hobileri var.Hatalarından başarılarından öğrenir.Araştırma ve inceleme yapmak hoşuna gider.Fen ve doğa olaylarına ilgisi vardır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; İçsel ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.
  Ritmik konuşur,mırıldanır,müzikle çalışır.Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Araştırma ve inceleme yapmak hoşuna gider.Hayvanlara,açık havaya,çevreye,doğa olaylarına meraklıdırHamurla oynamayı sever.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarark; Müziksel-Ritmik ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir. Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Özgün şarkılar oluşturur.Ritmik konuşur,mırıldanır,müzikle çalışır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Sözel-Dilsel ve Müziksel-Ritmik zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Sunulardan ve resimli anlatımlardan hoşlanmaktadır.Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Özgün şarkılar oluşturur.Ritmik konuşur,mırıldanır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Görsel-Uzamsal ve Müziksel-Ritmik zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Duygularını vücut dili ile anlatır.Kas gelişimi mükemmeldir.Yerinde duramaz.Sportif etkinlikerden hoşlanır.Deney,matematik,doğa olayları ilgili konularda meraklıdır.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Matematiksel-Mantıksal, Bedensel-Kinestetik ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.


  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir. Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Güçlü ve zayıf yönlerini bilir.Hobileri var.Hatalarından başarılarından öğrenir. Kendi başına çalışmaktan hoşlanır. Öz saygısı yüksektir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Sözel-Dilsel ve İçsel zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Sunulardan ve resimli anlatımlardan hoşlanmaktadır.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Araştırma ve inceleme yapmaktan ve sportif hareketlerde bulunmaktan hoşlanır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Matematiksel-Mantıksal, Bedensel-Kinestetik ve Görsel-Uzamsal zekalarının olduğu düşünülmektedir.


  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Matematiksel-Mantıksal zekaya sahip olduğu düşünülmektedir.

  Duygularını vücut dili ile anlatır.Kas gelişimi iyidir.Yerinde duramaz.Hayvanlara, açık havaya, çevreye, doğa olaylarına meraklıdır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Bedensel-Kinestetik ve Doğal zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Özgün şarkılar oluşturur.Ritmik konuşur,mırıldanır,müzikle çalışır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Söze-Dilsel Zeka ve Müziksel-Ritmik zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Araştırma ve inceleme yapmaktan hoşlanır.Fen ve doğa olaylarına ilgisi yüksektir.Güçlü ve zayıf yönlerini bilir. Kendi başına çalışmaktan hoşlanır.Öz saygısı yüksektir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Matematiksel-Mantıksal,İçsel ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Güçlü ve zayıf yönlerini bilir.Hobileri var.Hatalarından başarılarından öğrenir.Araştırma ve inceleme yapmak hoşuna gider.Fen ve doğa olaylarına ilgisi vardır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; İçsel ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Araştırma ve inceleme yapmak hoşuna gider.Fen ve doğa olaylarına ilgisi yüksektir.Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurar.Dinleme becerisi yüksektir. Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Matematiksel-Mantıksal,Sözel-Dilsel ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  ALINTI...+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi