Çalışma alanları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çalışma alanları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: Aşağıdaki hizmet alanlarından herhangi birinde veya birkaçında gönüllü olarak görev alabilir ve bu yolla çalışmalarımıza destek olabilirsiniz.

  Kaynak Oluşturma ve Bağışlar

  Gönüllüler; iHH'nın bütün faaliyet, kampanya ve projeleri için iHH'nın bilgisi ve çalışma prensipleri çerçevesinde bağış arttırmaya yönelik çalışabilir ve yapılacak faaliyetler için kaynak oluşturma yoluna gidebilirler, Bu amaca yönelik olarak el emeği ile üretimden başlayarak fon toplamaya yönelik geniş çaplı organizasyonlara kadar çeşitli faaliyetler gerçekleştirebilirler. (Örnek: Proje tanıtım programları, kermesler, biletli organizasyonlar, kampanya ve projelere fon bulma organizasyonları vb,)

  Acil Yardım ve Afet Hizmetleri

  Gönüllüler; savaş, işgal, çatışma, doğal afetler, tehlikeli ve salgın hastalıklar, büyük yangınlar, radyasyon ve hava kirliliği gibi önemli nitelikteki kimyasal ve teknolojik olaylar ile oluşan olağanüstü ortamlar vb, sebeplerle oluşan kriz hallerinde yapılan acil yardım çalışmalarında gönüllü olarak görevalabilirler. Afete hazırlık aşamasında, krizlerde arama-kurtarma faaliyetlerinde, kriz bölgesinde saha çalışmaları ve operasyonun yürütüldüğü merkezdeki kriz yönetimi çalışmalarında, kriz sonrası dönemde iyileştirme, izleme, değerlendirme ve raporlama faaliyetlerinde çalışmalarımıza destek verebilirler, (Örnek: Arama-kurtarma, sağlık hizmetleri, çadır kentlerin kurulması-işletilmesi, yardım malzemesi dağıtımı vb,)

  Sağlık Hizmetleri

  Sağlıkçı gönüllüler, özellikle kriz dönemleri olmak üzere, tüm faaliyetlerimizde görev alabilirler, Kriz zamanlarında yaralı tedavisinde, diğer zamanlarda sağlık taraması ve tedavi hizmetlerinde -özellikle yoğun ve yaygın bir şekilde yürütülen Afrika katarakt projesinde-, sürekli yardım yapılan yetim ve mültecilerin sağlık problemlerinin çözülmesinde sağlık gönüllüleri kendi alanları ile ilgili olarak doğrudan hizmet verebilirler.

  Psikolojik Destek ve Sosyal Hizmetler

  Psikososyal hizmet gönüllüleri, başta kriz bölgelerinde yapılan çalışmalar olmak üzere tüm faaliyet bölgelerinde ulaşılan yetim, dul, hasta, yaşlı, mülteci vb, kişilere psikososyal destek çalışmalarında yer alabilirler, Sosyal hizmet gönüllüleri, iHH tarafından yardımda bulunulan muhtaçların tespitinde, yardımların temin edilmesi ve ulaştırılmasında, mülteci kamplarında, yetimhanelerde vb, alanlarda çalışabilirler.

  Basın, Tanıtım ve Halkla İlişkiler

  Basın, tanıtım ve halkla ilişkiler gönüllüleri, iHH'nın yapmış olduğu faaliyetlerin ulusal ve uluslararası kamuoyunda duyurulmasında çalışabilirler ve bu vesile ile iyiliğin ve adaletin yaygınlaştırılmasına katkı sağlayabilirler, Gönüllüler; iHH'nın kurumsal tanıtımını, kampanya ve projelerini, düzenleyecekleri etkinliklerle kamuoyuna aktarabilirler; faaliyetlerle ilgili medya yoluyla ya da yüz yüze iletişim yöntemi ile ulaşılabilecek herkese çeşitli vesilelerle ulaşarak hizmetlerin geliştirilmesini sağlayabilirler.

  Proje Üretme ve Uygulama Hizmetleri

  iHH, gerek dünyanın ve Türkiye'nin dört bir tarafında hizmetlerini yerine getirirken gerekse bu hizmetleri çoğaltıp yaygınlaştırmak için faaliyetler gerçekleştirirken gönüllü desteğine ihtiyaç duymaktadır. Bu çerçevede yardım toplamaya yönelik gönüllü projeleri ve bunların uygulanmasına dair faaliyetler büyük önem arz etmektedir.

  İnternet Gönüllüleri

  İnternet gönüllüleri, iHH'nın yapmış olduğu faaliyetleri internet alanı üzerinden çeşitli şekillerde destekleyebilirler, (Örnek: Bannerların yaygınlaştırılması, web site tanıtımı, e-gruplarda ve diğer internet ortamlarında kampanya ve proje tanıtımları, internet üzerinden yürütülen diğer faaliyetlere destek olunması vb.)

  Eğitim Hizmetleri

  Gönüllüler, iHH'nın tüm faaliyetlerinde -ilgili alana dair eğitim almış olmak kaydıyla- iHH eğitim gönüllüsü olarak hizmet verilebilirler.

  Destekleyici Hizmetler

  Gönüllüler, yukarıda belirtilen hizmet alanları dışında destekleyici hizmetler çerçevesinde de çalışabilirler:

  a) Danışmanlık: Danışman olarak görev yapan konusunda uzman gönüllüler, planlanan/uygulanan faaliyetler ve hizmet alanlarında yol gösterici fikirlerini bizlerle paylaşarak çalışmalarımıza destek olabilirler.

  b) Tercüme: Tercüman olarak görev yapan gönüllüler, iHH'nın sürdürdüğü tüm proje ve faaliyetler ile tercüme gerektiren [yazılı/sözlü çeviri) her türlü çalışmaya destek verebilirler.

  c) Ofis Hizmetleri: Ofis hizmetlerinde görevalan gönüllüler, ihtiyaç halinde ofis içerisinde yürütülen işlerde profesyonel çalışanlara destek olabilirler.

  d) Teknik Hizmetler: Teknik hizmet gönüllüleri, teknik uzmanlık ve/veya yeterlilik gerektiren her alanda [bilgisayar programı yazılımı, mühendislik, grafikerlik, bakım-onarım vb,) ihtiyaç durumunda destek verebilirler.

  e) Lojistik Destek Hizmetleri: Gönüllüler, faaliyetlerin gerçekleşmesinde mekan sağlayarak, araç temin ederek, kamera ve fotoğraf makinesi gibi imkanlarını tahsis ederek vb, şekillerde destek olabilirler. 3. 3
  Ziyaretçi
  Çalışma alanları geniş anlamı vardır ama Maşallah Forum alev her zaman ki gibi içini doldurmuş.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi