Fiber optik kablo nedir kullanım alanları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Fiber optik kablo nedir kullanım alanları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
  1. 1
    Ziyaretçi

    Fiber optik kablo nedir kullanım alanları nelerdir





  2. 2
    Zulal
    Üye





    Cevap: Fiber optik kablo, ortasında bir kaç kat koruyucu madde ile sarılmış cam olan kablodur. Elektronik sinyaller yerine elektriksel parazitlerin oluşmasını engelleyen ışık iletir..

    Elektrik parazitlerinden etkilenmemesi, aydınlatma ve neme karşı dayanıklılığı özellikle çevre şartlarının ağır olduğu ortamlarda yerel alan ağı kurulumlarında sıklıkla kullanılmasını sağlamıştır.







  3. 3
    Ziyaretçi
    -Fiber optik network dizayn ve projelendirme (GPON proje)
    -Fiber optik patch cord,pigtail ,ek kutuları ve patch panel, ST ve SC connector,adaptor gibi aksesuarlar ile pasif fiber optik ürün satışı
    -Singlemode multimode çözümler
    -Fiber to the anten
    -İhtiyaca özel her türlü uzunluk ve nitelikte fiber optik pigtail ve patch cord hazırlama
    -Fiber optik backbone uygulamaları
    -İndoor ve Outdoor fiber optik uygulamaları
    -Fiber to desk uygulamaları
    -Kampüs fiber optik omurga uygulamaları
    -Kaza ile iletişimi kopan fiber optik hatlara onarım desteği ,
    -Fiber optik terminasyon, test ve etiketleme
    -Fiber optik terminasyonu ve fiber optik teknolojileri konularında eğitim vermek







+ Yorum Gönder
fiber optik kablo nedir kullanım alanları nelerdir,  fiber optik kablolar ve kullanım alanları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi