Defans oyuncularının yapması gerekenler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Defans oyuncularının yapması gerekenler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Defans oyuncularının yapması gerekenler

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: defans oyuncularının yapması gerekenler

  defans oyuncularının yapması gerekenler

  Öncelikle bu mevkiden oynayacak futbolcuların sahip olması gereken özellikleri sıralayalım:
  İyi bir stoperin fiziksel özellikleri bariz bir şekilde (kaleci hariç) diğer takım arkadaşlarından üstün olmalıdır. 1.80'in altındaki boylar eğer oyuncu diğer yönlerini muhteşem şekilde geliştirmemişse tercih edilmez. Günümüz futbolunda da en iyi defans oyuncularının boyları 1.85-2.00m arasında değişmektedir.
  İyi bir defans oyuncusu üst vücudun kas yapısı yönünden de takımın diğer oyuncularından farklı olmalıdır. Rakip forvetlerle birebir mücadelede veya onların yanında koşarken dengeyi kaybetmemesinin anahtarı güçlü omuzlar ve yeterli vücut ağılığıdır.
  İyi bir savunma oyuncusunun hızlı olması gerekir yerini kaybettiğinde görev yerine hızlı dönebilmesi şarttır yoksa bu size gol olarak geri dönebilir (son adam sizsiniz )
  Defans oyuncularında teknik şart değildir ama pas oranının yüksek olması gerekir çünkü oyun sizin pasınızla&vuruşunuzla başlar.
  Doğal olarak hava toplarına hakim olması gerekir karşı rakibin hücum oyuncularına vurma şansı tanımamalıdır.
  İyi bir stoper kndi takımının kullandığı köşe vuruşlarında gol tehlikesi yaratabilecek kapasitede olmalıdır.
  İyi bir stoper (bana göre en önemli yerlerden biri) bazı maçlar olacaktır ki top hep sizin kalenizde olur rakip 90 dk bastırır,iyi bir stoper burda sakin olmalıdır,sabırlı olmalıdır,soğuk kanlı olmalıdır.Maç düzenini ve disiplinini bozmamalıdır.
  Şimdi gelelim maç esnasında neler yapmanız gerekir:
  Topun forvette olduğunu varsayarak, 1 e 1 mücadele yaparsınız.Rakip takımın oyuncusu topla üstünüze gelmeye başlar sizi geçse yüzde yüz gol (sakin olun ).Rakibi yüzünüzü taç çizgisine dönerek karşılayın rakibin sizi geçtiği zaman geri dönmeniz daha basit olur.
  Her zaman garanti oynayın.
  Umarım işinize yarar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi