Allaha sığınmak niçin gereklidir?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Allaha sığınmak niçin gereklidir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Allaha sığınmak niçin gereklidir?
  Soru: Allah’a sığınmak niçin gereklidir? Siz nelerden Allah’a sığınır, ondan sizi korumasını
  niçin istersiniz?
  ? 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: Allaha sığınmak

  İnsanoğlu Allah'a her zaman muhtaçtır ve Ona sığınır. Sığınma,bir çaresizlik ifadesidir,Sığınana,sığınılanın sonsuz güç ve kudretinden faydalanmak, onun tarafından korunmak ister,Bu nedenle de Allaha sığınır ve ondan yardım isteriz..Bu anlamda sığınabileceğimiz tek varlık,her şeyin,sahibi olan ve herşeye gücü yeten Allah(c.c)′tır.”Nelerden Allah’a sığınabiliriz?” sorusuna ise resul-ü Ekrem(s.a.v),Ebu Hureyye’den rivayet edilen bir hadiste şöyle cevap veriyor:

  “Cehennem azabından Allah’a sığınınız.kabir azabından Allah’a sığınınız.Mesih Deccal’ın fitnesinden Allah’a sığınınız.Ölüm fitnesinden ve hayatta olan insanların fitnesinden Allah’a sığınınız.”

  Çünkü insana en çok zarar yine hemcinsinden gelir.dedikodu yapmak,gıybet etmek,şerefini ve onurunu çiğnemek,suizan,hırsızlık,katletmek,yalan söylemek,iftira yoluyla zarar vermek,sadece insanların yapabileceği kötülüklerdendir.keza yanlış yollara saptırmak,günaha ve düşmanlığa sürüklemek,sonunda cehenneme gitmesine sebeb olmak da yine insanların yapabileceği şeylerdir.

  Bu nedenle insanların şerrinden ve fitnesinden Allah’a sığınmak yapılabilcek en doğru davranışlardandır.

  Şifa ve deva kesinlikle sadece ve yalnız Allah’tadır.Bu yüzden de başımıza gelen bela,musibet,hastalık gibi durumlarda ilk gidceğimiz ve çalacağımız kapı onun kapısı olmalıdır. 3. 3
  Ziyaretçi
  çok doğru ve çok güzel ve bnm ödevime çok yaradı+ Yorum Gönder
allaha sığınmak niçin gereklidir,  allaha sıgınmak niçin gereklidir,  allaha s
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi