Kıyamet ve yeniden dirilme ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kıyamet ve yeniden dirilme ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: Kıyamet hiç bilemeyeceğin kadar kötü olacak ve Kuran okuyanlar ALLAH'a iman edenler şefate girecekler.
  Eğer inanmıyorsan o gün inanırsan tevbe edersen kabul olmaz. İnanmak için dağlara havaya sulara diğerlerine bakacaksın bu evrimle olamaz insanın aklı nasıl evrimle olsun ki. İçinden konuşma nasıl evrim olsun ki.

  Yeniden dirilme ilk Habib kalkacak sonra hepimiz uyanacğız şimdi insanlar bazen kendini uyanıkken rüyada zannederler işte bu ALLAHın varlığını kanıtlar diğer dünyada biz varız ki biz bu dünyada yaşıyoruz ölüyoruz. Günahkarlara güneş yaklaştırılacak salihlere ALLAH'ın arşı gölge verecek. Ayakları nurlu olanlar mümin salihlerdir. 3. 3
  Ziyaretçi
  Kıyamet ve Yeniden Dirilme


  Kıyamet kesin olarak gerçekleşecek (el-Hicr, 15/85), şüphe götürmeyen bir olaydır (el-Hac, 22,7). Alametleri belirmiş (Muhammed, 47/18), yaklaşmıştır (el-Kamer, 54/1). Ancak bir göz kırpması gibi ya da daha yakındır (en-, Nahl, 16,77). Kâfirler bu günden devamı, bir şüphe içinde kalırlar (el-Hac. 22/55), yalanlarlar (el-Furkan 25/11). Onun ağırlığına ne gökler, ne de yer dayanabilir, ansızın gelir (el-A'raf, 7/187). Sarsıntısı korkunç bir şeydir (el-Hac, 22/1). Belalı ve acı bir Saat'tır (el-Kamer, 54/46). Yalanlayanlar için çılgın bir ateş hazırlanmıştır (Furkan, 25/11).
  Öldükten sonra tekrar dirilmeye ve hesap vermek üzere Allah ile mülâki olmaya (neşre ve haşre) inanmak, iman esaslarından biridir. Kalbimizde en ufak bir şilphe duymadan bizleri yaratanın Allah olduğuna iman ettiğimiz gibi, aynı katiyetle O'nun huzunında toplanacağımıza da inanıyoruz. Ne var ki, ölümü gözleriyle gördükleri için inkâr edemiyen birtakım insanlar, öldükten sonra dirilmeye akıl erdiremiyor, ölümün toprak oluş ve nihayette yokoluş olduğuna inanıyorlar. Bu gibilerine Kur'ân:


  "Kendi yaratılışını unutup,çürümüş kemikleri kim diriltecek? Diyerek bize misâl vermeye kalkar. De ki; onları ilk defa yaratan diriltecektir. O, her türlü yaratmayı bilendir" (Yâsîn,, 36/78, 79).


  "Allah'ın rahmetinin eserlerine bir bak, yeryüzünü ölümden sonra nasıl diriltiyor. Şüphesiz ölüleri O diriltir. O herşeye kâdirdir" (er-Rûm, 30/50).


  "Allah, rüzgarları gönderir, onlar da bulutu kaldırır. Biz de onu ölü bir nehre sürükleriz; onunla yeri, ölümünden sonra diriltiriz. İşte ölümden sonra dirilme böyledir" (el-Fâtır, 35/9).


  "Sonra onu öldürüp kabre koydu. Sonra dilediği zaman onu diriltip kaldırır" (Abese, 80/21, 22). 4. 4
  Ziyaretçi
  süper yardımcı oldun...

 5. 5
  Ziyaretçi
  teşekkürler

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok teşekkürt ederiz sizin sayenizde performans ödevinden 100 aldık

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok dogru bilgiler tesekkurler

 8. 8
  Ziyaretçi
  teşekkürler çok yardımcı oldunuz..

 9. 9
  Ziyaretçi
  çok teşekkürler

 10. 10
  Ziyaretçi
  eyvallah kardeş işimi gördü.

 11. 11
  Ziyaretçi

  çok iyi çok güzel çok işime yaradı..

 12. 12
  Ziyaretçi
  saol kardeşim 100 aldım

+ Yorum Gönder
kıyamet ve yeniden dirilme ile ilgili ayetler,  kıyamet ve yeniden dirilme ile ilgili hadisler,  kıyamet ve yeniden dirilme ile ilgili bilgiler,  kıyamet ve yeniden dirilme,  kıyamet ve yeniden dirilme ile ilgili ayet ve hadisler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 11 kişi