Yurt savunmasında bize düşen görevler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yurt savunmasında bize düşen görevler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yurt savunmasında bize düşen görevler

 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: yurt savunmasında bize düşen görevler
  Yirmi beş yıla yakın bir zaman içinde Güney doğuda fiilen terör hareketleri devam ede ede belli bir noktaya yaklaşmış görünmekte. Son olarak yirmi gün içinde şehit edilen askerlerimizin durumu bardağı taşıran son damla oldu.Halk, gelinen son noktayı hissetmişçesine Yurdun dört bir yanında , terör örgütü PKK aleyhine gösterileri artarak devam ediyor.

  “Şehitlerimize Allahtan rahmet, kalanlara baş sağlığı, kanları yerde kalmayacak .” Sözlerini yıllarca dinliyoruz. Yetkili kişilerin bunun ötesinde bir şeyler söyleme, bir şeyler yapma zamanı gelmedi mi hala?

  Olayın, Kurtuluş Savaşı noktasına geldiği ima ediliyor. Doğrudur, o zaman da, üç aşağı beş yukarı aynı güçler sahnede idi, bu gün de öyle. Köşeye sıkıştırıp masaya oturma ve parçalama noktası. Bin yıllık kin, bin yıllık nefret.

  Bu sahneler bildik sahneler, bildik oyunlar.Emperyalist güçlerin doymayan iştahları. Kullanılan piyonlar, kullanılan maşalar.
  Tüm bunları üç yüz yıldır bilmemize rağmen niçin önlem alamıyoruz? Niçin ümmetçilik hayalleri ile aynı ağın kucağına defalarca düşüyoruz?

  Niçin bizleri aynı noktalardan vuruyorlar? Zayıf bildikleri noktalarımızı niçin güçlendiremiyoruz? Yoksa devleti yönetenler de mi aynı zayıf daireler içine düşüyorlar?

  Nedir bu zayıf noktalar? Irkçı, dinsel, ideolojik, mezhepsel, gruplaşmalar ve çatışmalar. Grupların kullanılması.
  67’lerden beri süren ve tırmanan, sonunda 12 mart, 12 Eylül’ü getiren çatışmalardan ders aldığımızı sandığımız anda bu kez de adını değiştirip önümüze sürdüler ve yine tuzağa düştük.
  İnanıyorum, birileri çıksa bizleri çorba sevenler ve çorba sevmeyenler olarak ayıracak olsa hemen yine ikiye bölünüp, çatışmaya başlayacağız.

  Tüm bunların kökeninde ne var biliyor musunuz? İnsanlardaki eğitimsizlik.Seçememek, olayları görememek, olayları yorumlayamamak, bağlantıları kuramamak. Vebalin çoğu , insanımıza muhakeme gücü veremeyen eğitim sistemimizde.

  Şimdi görev başına.Türkiye’de başta zenginler olmak üzere herkes üstüne düşeni yapmak zorunda. Öyle trilyonlarla olacak iş değil. Trilyon kaç uçak, kaç tank alır? Bu iş için milyarlar ile dolar gerekli. İş eylem zamanı. Anadolu halkı, çorabını, çarığını vermedi mi? Bu vatan nasıl kurtuldu?

  Görev, saldırı karşısında, yurt savunması , o büyük iş adamlarımızdan milyar dolarlık bağışları duymak istiyoruz. Top yapılacak, tank yapılacak, uçak yapılacak.Yeter artık, ele el avuç açtığımız..+ Yorum Gönder
yurt savunmasında kişilere düşen görev ve sorumluluklar,  yurt savunmasında kişilere düşen görevler nelerdir,  yurt savunmasında kişilere düşen görevler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi