Hava kirliliğini önlemek için bize düşen görevler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hava kirliliğini önlemek için bize düşen görevler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: hava kirliliğini önlemek için bize düşen görevler
  1-Çevre ve hava kirliliği konusunda bilinçli olmalıyız. Bizler bu konuda ne kadar bilinçli olursak; havası, suyu, toprağı ile daha temiz, daha güzel, daha yaşanır ve daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir dünya mücadelesinde o kadar başarı şansımız artar.

  2-Çöp ve atık maddeleri bahçe, sokak ve caddelerde yakmamalıyız.

  3-Valililikler Uyarı Kademelerine geçildiğini ilan ettiklerinde alınan kararlara uymalıyız.

  4-Enerji tasarrufu ve milli servetimizi korumada çevremizin bilinçlenmesine yardımcı olmalıyız. Unutmayalım, ne kadar az yakıt tüketirsek o kadar az hava kirlenir. Aynı şekilde, ısı yalıtımı ve ısı izolâsyonunun önemini de annelerimize, babalarımıza yani yakın çevremize anlatmalıyız. Az yakıt tüketimi aynı zamanda aile bütçemizde katkı sağlar.

  5-Yasalara, yasaklara ve kurallara uymanın bir vatandaşlık görevi olduğunu bilmeliyiz. Her konuda olduğu gibi hava kirliliği konusunda yayınlanmış ve yayınlanacak yasalara, yasaklara ve kurallara uymalıyız. Uymayanları uyarmalıyız.

  6-Temiz bir hava hepimiz için yaşamsal bir öneme sahiptir. Bu nedenle bacalarından yoğun duman çıkan işyeri ve binaları en yakın yetkili kurumlara bildirmeliyiz.

  7-Hava kirliliğinin yoğun olduğu gün ve saatlerden sokak, cadde ve parklarda gezmemeliyiz. Unutmamalıyız ki, hava kirliliği en çok hastaları, yaşlıları ve çocukları etkilemektedir.+ Yorum Gönder
hava kirliliğini önlemek için bize düşen görevler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi