Portakal mandalina limon hangi bölgede yetişir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Portakal mandalina limon hangi bölgede yetişir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Portakal mandalina limon hangi bölgede yetişir

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: portakal mandalina limon hangi bölgede yetişir


  portakal, mandalina, limon, greyfurt hangi bölgede yetişir  Turunçgiller hangi meyvelerdir, nerelerde yetiştirilirler: Narenciye adı da verilen bu ürünler portakal, mandalina, limon, greyfurt ve turunçtan oluşur. Anavatanı Güneydoğu Asya’dır. Soğuğa karşı çok hassastırlar. Kışın sıcaklığın 0°C nin altına düşmediği bölgelerde yetişebilir. Ayrıca, yüksek sıcaklık ve bol su isteyen bir bitkidir.
  Bu özelliğinden dolayı turunçgil tarımı deniz kenarlarında yaygınlaşmıştır. Akdeniz Bölgesi’nin kıyı kesimi üretimin % 85'ini verir.
  Geri kalanı ise Ege kıyılarındaki Muğla, İzmir, Aydın illeri sağlar. Kışları ılık geçtiğinden bir miktar da Rize kıyılarında yetiştirilir.
 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel tam ödevlik 4. 4
  Ziyaretçi
  Akdeniz bölgesinde yetişir.

 5. 5
  Ziyaretçi
  Portakal mandalina yani turunçgiller Akdeniz Bölgemizde bulunur.

 6. 6
  Ziyaretçi
  akdeniz bölgesinde yetişir

 7. 7
  Ziyaretçi
  Bu bilgi için çok teşekkür ederim.Bazı şeyleri insan bilemiyor.En azından soruma bir cevap aldım.Sizde bana cevap yazın.

+ Yorum Gönder
portakal mandalina limon hangi bölgede yetişir,  portakal ve mandalina hangi bölgede yetişir,  portakal hangi bölgede yetişir,  portakal ve mandalina en çok hangi bölgede yetişir,  portakal limon mandalina hangi bölgede yetişir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 14 kişi