Rehabilitasyon merkezi nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Rehabilitasyon merkezi nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Rehabilitasyon merkezi nedir

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: rehabilitasyon merkezi nedir

  Rehabilitasyon insanların fiziki ve ruhsal kusurlarının düzeltmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Fiziksel ya da ruhsal hastalık geçiren insanların bazıları henüz kusurlarıyla hayata alışamazlar. Bu tür rehabilitasyon tedavileri görerek sosyal yaşama kazandırılırlar. Travma geçiren insanlar, hafızasını kaybeden insanlar, sakat insanlar, hüküm giymiş insanlar, bunalıma girmiş insanlar daha çok rehabilitasyon merkezlerinde tedavi görürler.

  Rehabilitasyon Nedir ? Rehabilitasyon Merkezi

  Rehabilitasyon merkezi hasta kişinin sağlığına kavuşup hayata mutlu bir şekilde devam etmesini sağlayan kliniktir. Ülkemizde rehabilitasyon merkezlerinin özel ya da devlet tarafından yaptırılan bir çok çeşidi bulunur. Daha çok vakıfların yaptırdıkları bu rehabilitasyon merkezlerinde zengin ya da fakir insanlar tedavi görürler. Rehabilitasyonun diğer bir anlamı iyileştirmedir. Ruhsal ya da bedensel sorunları olan insanların iyileştirilmesi için bu tedavilerden özel ya da devlet kuruluşları tarafından yararlanılması sağlanır.

  Hüküm giymiş insanların büyük bir bölümü sosyal hayattan uzak kaldıkları için tekrar cezaevine girme ihtimalleri yüksektir. Fakat hüküm giymiş insanların tekrar hayata kazandırılmaları için rehabilitasyon merkezlerinde tedavileri yapılmaktadır. İstanbulda en çok erenköy rehabilitasyon merkezi tercih edilmektedir.+ Yorum Gönder
content
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi