İnsan sinirlerine nasıl hakim olur

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İnsan sinirlerine nasıl hakim olur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İnsan sinirlerine nasıl hakim olur

 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Sinirimizi kontrol etmenin yolları:
  1- Başka bir açıklama peşinde olun.
  Birisi bizi eleştirdiği zaman veya bize saygısızlık edercesine bir davranışta bulunduğunda aslında böyle bir niyeti olmayabilirde; ne söylediğinin farkında olmayabilir veya aşırı sinirli olabilirde.
  Bir gün, araba kullanırken başka bir sürücünün kırmızı ışıktan geçmesi sonucu bir kaza yaptım ve arabamın ön kısmı hasar gördü, doğal olarak çok sinirlendim. Aşağı indiğimde ise karşımdaki sürücü eşinin kanser olduğunu daha yeni öğrendiğini ve bu yüzden biran evvel hastaneye ulaşmaya çalıştığını söyleyerek benden özür dileyince, sinirim tamamen gitti.
  2- Dikkatinizi başka bir yöne verin.
  Siniri kontrol etmenin en güzel yollarından birisi, ilgi duyduğunuz işle uğraşmaktır, örneğin spor yapabilir, kitap okuyabilir ya da televizyon seyredebilirsiniz.
  3- Şakalaşın.
  Mizah, sinirin tam karşısında olduğu için sinirlendiğiniz anda şaka yapmanız, ateşin üstüne dökülen su gibi etkili olacaktır. Sinirlendiğinizde sinirli halinizi gözünüzün önünde canlandırarak gülmeniz veya ortamdaki gergin havayı bir şekilde şakalaşarak yumuşatabilmeniz, aslında sizin ne kadar güçlü bir kişiliğe sahip olduğunuzu da etrafınızdaki insanlara gösterecektir.
  Gergin ortamları önceden kestirip bu ortamları nasıl yumuşatabilmenizi önceden düşünüp plan yapmanız daha başarılı olmanıza yol açacaktır.
  4- Nelerin sizi sinirlendirdiğine bakın.
  Sinirlendiğiniz anları yazın, bu şekilde hangi durumlarda sinirlendiğinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Örneğin birçok kişi eleştirildiği zaman sinirleniyor. Sizi sinirlendiren faktörleri bildiğiniz zaman, onlarla nasıl baş edeceğiniz konusunda daha iyi plan yapabilirsiniz.
  5- Kendinizle konuşun
  Birçok kişi kendisiyle konuşuyor, insanın kendisiyle konuşabilmesi birçok kişinin sinirine hâkim olmasına sebep olabiliyorken bazılarında da sinirin artmasına sebep oluyor. Bu yüzden önce hangi gruptan olduğunuza bakın ve daha sonra sinirinizi yatıştırmak için bu yöntemi uygulamak yönünde karar verin.
  6- Hayatın her zaman adaletli olmadığını kabul edin.
  Dünyanın kusursuz olduğunu zanneden kişiler, her zaman ve her yerde sinirleniyorlar. Dünyanın kusursuz olmadığını kavramadıkça sürekli sinirli olacağınızdan emin olabilirsiniz.
  Terbiyesizce bir davranışa maruz kalabiliriz, bir misafirliğe davet edilmeyebiliriz veya arabamızın lastiği eskilmiş olabilir, sinirlenmek veya sinirlenmemek bizim elimizdedir. Dünyanın bazen çok acımasız olduğunu anlamalıyız.
  Gerçek şu ki birçoğumuz uyum sağlamak konusunda sorunlar yaşıyoruz, ama uyum sağlamak sürekli sinirli olmaktan daha iyidir. Uyum sağlamak becerisini bize sakin bir hayat sağlayan önemli bir değer olarak görebiliriz.
  7- Anlaşın.
  Genellikle sinirin yanı sıra tartışmayı da görebilirsiniz; siniri azaltmanın yollarından birisi de konuşmaktır. İnsanlar konuşarak karşı tarafın talep ve isteklerini daha iyi anlayarak anlaşma yoluna gidebilir ve sürtünme ortamının yarattığı siniri ortadan kaldırabilirler.
  Gerçek şu ki birçoğumuz, konuşup anlaşmayı sevmiyoruz ama bunu bilmeliyiz ki konuşup anlaşmak, uzun süre sinirli olmaktan daha iyidir. Konuşmak becerisine hayatımızı kolaylaştıran bir değer olarak saygı göstermeliyiz 3. 3
  Ziyaretçi
  Sinirli biri o an ayaktaysa otursun, yerdeyse uzansın yada gitsin elini yüzünü yıkasın. Olayı unutmaya baksın. Başka şeyle meşgul olsun. 4. 4
  Ziyaretçi
  çok iyi geldi massallah

 5. 5
  Ziyaretçi
  Ben içime kapanık biriyim aşırı derecede sinir var ve sinirlendigim zaman konuşmam ve içime atarım bana bir yol gösterin en ufak şeyleri kafama takıyorum beynim kaldırmıyor artık bazen öyle kendimden geçiyorum nasıl kurtulabilirim bu durumdan

 6. 6
  Ziyaretçi
  eşime cok karsilik veriyorum

 7. 7
  Ziyaretçi
  Bende aşırı sinirliyim ama bu dedikleriniz etki etmiyor artık yada ileri derece sinir hastasi olmusumdur 😠

 8. 8
  Ziyaretçi
  Bende çok sinirliyim mesela sinirlendigimde arabami yakıp telefonum iphone 6 yi kırdım ne yapmam gerek hiç ise yaramıyor psikoloğa gittim bişi yapamadı

 9. 9
  Ziyaretçi
  o anda bu dediklerinizi düşünemiyorum yani kavgaya ve ya argo kelimelere başvuruyorum . O anda bu dediklerinizi nasıl aklıma getirebilirim

 10. 10
  Ziyaretçi
  Acayip sinir var müthiş küfür ediyorum
  Milyonları boğaZlayabilirim 10 dakika sonra pişmanlık


  Ne yapacağım ben

 11. 11
  Ziyaretçi

  Ben cok sinirli degilim ama ustume oylebir anda Geliyorki bazen eşim bazen cocuklarım
  Gozum hicbirşey gormuyor eşimi cocuklarımı cok kırıyorum Allahım affet

 12. 12
  Ziyaretçi
  iyi yapıyosun farklılık iyidir. seni hoş yapar

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
sinirlere nasıl hakim olunur,  sinirlerime nasıl hakim olabilirim,  sinirlerimize nasıl hakim olabiliriz,  sinirlerine nasıl hakim olunur,  insan sinirlerine nasıl hakim olur
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi