Temizlik ve sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Temizlik ve sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Temizlik ve sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır

 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: temizlik ve sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır

  SagLıK'ın Tanımı NeDiR?

  Temizlik Nedir?
  Temizlik nedirin en güzel tanımı şu şekilde yapılabilir;Sağlığa zarar verecek, her ortamlardan korunmak için yapılacak, uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanır.

  Her kişi yada her insan kendi temizliğinden sorumludur. Çocuk yaşlarda anne, baba veya öğretmenler tarafından çoğu zaman bizzat yapılarak öğretilen temizlik uygulamalarının, çocukluktan sonra bireyin kendisi tarafından yapılması gerekmektedir.
  Örneğin; tuvaletten sonra ve yiyeceklere dokunmadan önce ellerin yıkanması bir alışkanlık olmalıdır. Her gün yapılan işler arasında banyo yapma bir başka temizlik uygulamasıdır.

  Temizliğin sadece görünür kirlenme olduğunda yapılması yeterli değildir. Örneğin; uykudan uyanınca yüzün yıkanması, çamaşırların değiştirilmesi, gündelik temizlik uygulamalarıdır.

  Su ve sabun olmadan temizlikten bahsetmek olası değildir.

  Modern toplumlarda kişisel temizlikte en fazla kullanılan malzemelerin başında su ve sabun gelmektedir. Bunun yanı sıra banyo süngerleri, lifleri, diş fırçaları, el ve ayak temizliği ile vücut temizliğinde kullanılan fırçalar, tırnak makası ilk akla gelen temizlik araçlarıdır. Bunların tümü başkalarıyla paylaşılmaması gereken, kişisel temizlik araçlarıdır.
  Başta kişinin kendi sağlığı olmak üzere, başkalarının da sağlığını korumanın en önemli aracı temizliktir. Sadece beden temizliği değil, kullanılan her şeyi ve her ortamı temiz tutmak da temiz olmanın gereğidir. Kısaca Temizlik önemlidir!! 3. 3
  Ziyaretçi
  temizlik varsa sağlıkta vardır. 4. 4
  Ziyaretçi
  Temiz yerde sağlık vardır

 5. 5
  Ziyaretçi
  temizlik faydaları
  bir sözümüz vardır temizlik imandan gelir deriz
  temizlik çok önemlidir 1.bayramlarda cumartesi günleri çarşamba günleri mutlaka temizlik yapmalıyız
  mesela elbisemiz,evimiz her şeyimizin temiz olması çok önemlidir
  ÖRNEK .. elbise,dolap,kitaplık,masa,kaşık,çatal gibi kullandığımız şeyleri hep temiz tutmalıyız
  eyer kirli olursak kimse bize yaklaşmaz bunlar çok kirli diye bizden kaçınırlar bu yüzden hep temiz olalım çünkü
  TEMİZLİK İMANDAN GELİR ......

 6. 6
  Ziyaretçi
  Temizlik yaparsak zaten sağlık ta oluşur.

 7. 7
  Ziyaretçi
  Yahuu temizlik olursa zaten sağlığımız da yerine gelir.

+ Yorum Gönder
temizlikle sağlık arasındaki ilişki,  temizlik ile sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır,  Temizlik ve sağlık arasında nasıl bir ilişki vardır,  temizlik ve sağlık arasındaki ilişki,  sağlık ve temizlik arasındaki ilişki
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 9 kişi