Çalışmakla mutluluk arasında nasıl bir ilişki vardır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çalışmakla mutluluk arasında nasıl bir ilişki vardır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: çalışmakla mutluluk arasında nasıl bir ilişki vardır


  daha az mutlu ya da daha mutlu musunuz? Daha fazla mutlu yanıtı verdiyseniz, o zaman iki yıl önce yayınlanan bir çalışmaya dayanarak, haklıydın. Bu insanlar genellikle mutlu olmak ve yaş elli sonra daha az endişe deneyimi bulundu. Aslında, bu seksen beş yaşına kadar, insanlar on sekiz vardı daha onların yaşam ile mutlu olduğunu buldu.

  Bulgular 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri fazla 340.000 yetişkin bir Gallup anketi geldi. O zaman, insanlar on sekiz ve seksen beş yaş arasında idi.

  Arthur Stone New York Stony Brook Üniversitesi Psikiyatri ve Davranış Bilimleri Bölümü'nde çalışmaya yol açtı. Onun takımı stres seviyelerini yirmi iki ve yirmi beş yaş arasındaki yetişkinler arasında en yüksek olduğunu bulmuştur. Insanlar ellili ulaştıktan sonra stres seviyeleri önemli ölçüde düşmüştür.

  Mutluluk genç yetişkinler ve onların yetmişli yılların başında olanlar arasında en yüksek idi. Ama duygu olumsuz duyguları bildirmek için en az muhtemelen insanların yetmişli ve seksenli yıllarda bu idi.

  Ankette ayrıca büyüdükçe erkek ve kadınlar benzer duygusal desenlere sahip olduğunu buldu. Ancak, her yaştan kadınların daha fazla üzüntü, stres ve erkeklere göre daha endişe bildirdi.

  Araştırmacılar ayrıca, genç çocuk sahibi işsiz olma ya da tek olmak gibi olası etkileri göz önünde. Ama onlar bu gibi etkilerin mutluluk düzeylerini etkileyen ve yaşa bağlı esenlik olmadığını bulundu.

  Peki neden mutluluğu yaşla birlikte artacaktır? Bir teoriye göre insanlar yaşlandıkça, onlar ne için daha fazla minnettar olmak ve duygularını daha iyi kontrol var olmasıdır. Onlar da kötü deneyimler düşünmeye az zaman harcamak.

  Bulgular Ulusal Bilimler Akademisi Tutanakları çıktı.

  Mutluluk görünüşte yaşla birlikte geliştiren tek şey değil. Bu yıl yayımlanan bir çalışmada, onların seksenli yıllarda insanların uyku kalitesi ile en az sorun bildirdi.

  Araştırmacılar fazla yüz elli bin Amerikan yetişkin Anketin. Pennsylvania Üniversitesi'nden Michael Grandner liderliğindeki çalışma, dergi Uyku çıktı.

  Orijinal hedefi yaşlanma artan uyku sorunları ile bağlı olduğu kanının onaylamak oldu. Anket orta yaş döneminde, özellikle kadınlarda bir artış buldunuz. Ama bunun dışında, insanlar büyük var gibi onların uyku kalitesi düzelmediyse hissettiklerini bildirdiler.

  Ve bu VOA Özel İngilizce Sağlık Raporu bulunuyor. Okuma ve İngilizce öğrenme insanlar için daha fazla hikayeler dinlemek için voaspecialenglish.com gidin. Ben Jim Tedder değilim.+ Yorum Gönder
calisma ile mutlu olmanin arasindaki nasil bir iliski vardir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi