İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz madde halinde

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz madde halinde ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz madde halinde

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: internetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz


  kapı dolaşmadan pek çok ürünü bir arada inceleme ve cazip fiyata satın alma imkanıdır.İnternetten alışveriş kolay, kolay olduğu kadarda eğlencelidir ancak dikkat edilmesi gereken bazı husular vardır.

  Tüketicileri aydınlatmak adına hazırladığımız bu bölümde internet alışverişinde dikkat edilmesi gereken bazı husulara yer vereceğiz.
  YANILTICI OLMAMALIDIR !
  Ürün fotoğraflarının net çekilmiş olduğuna, ürün açıklamalarının yanıltıcı yada yeterli olup olmadığına ve site genelinde kullanılan yazı uslubuna önemle dikket ediniz.
  İADE ŞARTLARI
  “ Tüketici Hakları ” gereğince, internetten almış olduğunuz tüm ürünleri tekrar satılabilirliği bozulmadan, belirli süre içersinde iade etme hakkına sahip olduğunuzu unutmayınız..Bu nedenden ötürü alışveriş yapacağınız internet sitesinin “İade Şartları” olmasına dikkat ediniz.


  TÜKETİCİ MEMNUNİYETİ
  Alışveriş yapacağınız sitenin kaç yıldan beri hizmet verdiğini, sitenin geçmişi ve müşteri memnuniyeti hakkınde mümkün olduğunca bilgi edinmeye çalışınız.Kararsız kaldığınızda araştırmalarınıza Şikayet Sitelerinden başlayabilirsiniz.


  MÜŞTERİ TEMSİLCİLİĞİ OLMALIDIR
  Alışveriş yapacağınız sitenin Müşteri Temsilciliğin bulunup bulunmadığı veya “ Elektronik Mail ” ortamında sorulan sorulara ne sıklıkla cevap verilip, verilmediğine, uslup şekline dikkat ediniz.


  Bu gibi maddeleri önemle dikkat ettikten sonra internetten alışveriş, keyifli, keyifli olduğu kadar kolay ve bir o kadarda güvenlidir.


  Keyifli alışverişler dileriz...+ Yorum Gönder
alışveriş sırasında nelere dikkat etmeliyiz maddeler halinde,  alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz maddeler halinde,  alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz madde madde,  alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz madde halinde,  internetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz madde halinde
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi