İstiklal marşı ve bayrağımız neyi temsil eder

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İstiklal marşı ve bayrağımız neyi temsil eder ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İstiklal marşı ve bayrağımız neyi temsil eder

 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Bayrak bir milletin sembolüdür. Bayrağın gönderde dalgalanması, bayrağın temsil ettiği milletin bağımsızlığını anlatır. Bu nedenle, işgal güçleri bir ülkeyi ele geçirdiklerinde öncelikle gönderdeki bayrağı indirir; bir ülke bağımsızlığını kazandığında ilk iş olarak bayrağını dalgalandırır.


  Bayrağın rengi ve üzerindeki şekillerin anlamları vardır. Renginin kırmızılığı, vatan uğruna dökülen şehit kanlarını temsil eder. Hilal, İslam’ı; yıldız, ülkümüzü temsil eder.


  Bayrakla İstiklal Marşı özdeşleşmiştir. Biri olmadan diğeri olmaz. İstiklal Marşını, Akif’in de dediği gibi gerçekte millet yazmıştır. Hiçbir şiir, milletimizin din, vatan ve istiklal aşkını bu kadar güzel anlatamaz.

  Milletimizin her bireyi İstiklal Marşını ve bu marşın hangi şartlarda yazıldığını çok iyi bilmeli, ondaki iman ve duygu selini çok iyi anlamalı, onu geleceğe taşımalıdır. 3. 3
  Ziyaretçi
  bayrak neyi anımsatır 4. 4
  Ziyaretçi
  bağımsızlığın simgesi

 5. 5
  Hakan
  Administratör
  bayrak neyi anımsatır
  Vatan uğruna dökülen kanları

+ Yorum Gönder
istiklal marşı neyi temsil eder,  bayrağımız neyi temsil eder,  istiklal marşımız ve bayrağımız neyi temsil eder,  istiklal marşı ve bayrağımız neyi temsil eder,  bayrak ve istiklal marşı neyi temsil eder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi