Hayvan Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hayvan Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hayvan Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Hayvanların önemini ve hayvan sevgisini anlatan kompozisyon.


  Hemen hemen hepimizin küçükken beslediği, hiç değilse beslemek için ailesini ikna etmeye çalıştığı bir kedisi, kuşu yada köpeği vardır. Evimizi paylaşarak bize arkadaşlık eden hayvanlarımızın sunduğu sevgi ve sıcaklık unutulmayan anıların arasında yer alır. Evde beslememiş olsak dahi sokakta sıkça karşılaştığımız hayvanlarının verdiğimiz bir kap yemekle yaşadıkları mutluluk insani duygular taşıyan herkes için çok değerlidir.

  Sevgimize her zaman sevgi ile karşılık veren ve menfaat gütmeyen hayvanlar aslına bakarsak bizler için birer nimettir. Doğanın dengesi açısından hayvanların varlıklarının hayati öneme sahip olmasının dışında varlıkları ile de doğayı renklendirir, şenlendirirler. Etlerinden, sütlerinden, ballarından hatta dostluklarından yararlanmamızın dışında Kuşların güzel melodileri, kelebeklerin hoş görüntüsü ve bir çok hayvanın yaradılıştan gelen özellikleri ile bilime katkıları da birer gerçektir.

  Bununla beraber bazı insanların hayvanlara olan yaklaşımı sadece sömürülecek bir kaynaktan öteye gitmiyor. Etinden, sütünden, balından, yardımından vb. yararlandığımız hayvanların sadece bize hizmet etmek için yaratılmış oldukları gibi bencil düşüncelere kapılabiliyorlar. Dünyaya yararından çok zararı dokunan insanoğlu, doğasının dışında davranmayan, her zaman doğanın dengesindeki yerini bilip, bu dengeyi adeta koruyan hayvanlara da zarar veriyor. Bu zararlar kimilerinin neslini tüketmekten, dünyanın kaynaklarını sadece insanoğlu için kullanmaya kadar gidebiliyor. Bazı hayvanların yaşam alanlarını yok ederken, bizimle aynı çevreyi paylaşan kimi hayvanlara da eziyet etmek maalesef sıklıkla karşılaştığımız biz insanoğlunun davranışıdır.

  Hayvan sevgisi önemlidir. Özellikle çocukların hayvan sevgisi ile büyümesi o çocuğun tüm yaşamına yön verebilir. Unutmayalım hayvanlar bize emir vermezler. 3. 3
  Ensar
  Özel Üye
  Hayvanları Koruma Günü Kompozisyon

  Yeryüzünde pek çok hayvan yaşar. Bunların bir kısmı evcilleştirilmiştir. İnsanlarla birlikte yaşarlar. Evcil olmayanlar, başıboş, kontrolsüz dağ, bayır gezer dururlar.

  Hayvanların insanlara faydaları çoktur. Onlardan et, süt, yumurta, yağ, peynir, bal, sucuk gibi besinler elde ederiz. Bazı hayvanların gücünden yararlanırız. Bazılarının derisinden, tüyünden, gübresinden faydalanırız.

  Evin kedisi evdeki zararlı böcekleri ve fareleri yakalar. Köpek evimizi ve hayvanlarımızı korur, bize bekçilik yapar. Tavuğun yumurta ve etinden, horozun sesinden, tüyünden ve etinden faydalanırız. At, eşek ve katır gibi hayvanların gücünden faydalanırız, yüklerimizi taşırlar, arabalarımızı çekerler, bizi de taşırlar. Manda, inek, koyun bize süt, et verir. Öküz tarlamızı, harmanımızı sürer, arabamızı çeker.

  Bilim adamları hayvanlar üzerinde deneyler yaparlar. İnsanlık için faydalı olacak buluşlarını bu deneyler sonunda ortaya çıkarırlar. Hayvanların bu bakımdan insana faydası vardır.

  Bize pek çok faydaları olan hayvanları biz de sevelim ve koruyalım. Onları rahatsız etmeyelim. Yaralı ve hasta olanları hemen veterinere götürelim. Hayvanlara iyi bakıp besleyelim.

  Her yıl Ekim ayının 4.günü "Hayvanları Koruma Günü" olarak kabul edilmiştir. O gün gelince okullarda, radyo ve televizyonlarda hayvanların faydaları üzerinde konuşmalar yapılır. Hayvanlara karşı nasıl davranılması gerektiği anlatılır. 4. 4
  Ziyaretçi
  öğretmen çok beğendi saol

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok iyi oldu ayrıca çok güzel bir kompozisyon
  :)

 6. 6
  Ziyaretçi
  ben daha öğretmene götürmedim ama kompozisyonlar süperrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 7. 7
  Ziyaretçi
  valla ben de proje ödevime yazıcam gerçekten süperrrr!

 8. 8
  Ziyaretçi
  gerçekten saolun öğretmen çok beğendiiii :D :D

 9. 9
  Ziyaretçi
  öğretmene götürmeyeceğim ama çok güzel olmuşlar gerçekten içtenlikle yazılmış tebrikler... :)

 10. 10
  Ziyaretçi
  bu kompozisyon çok güzel olmuş .bu kompozisyonu okurken adeta bir girdim gibi oldum. hayvanlar bence biz insanoğlundan daha mutlu yaşıyorlar.

 11. 11
  Ziyaretçi

  bu kompozisyon çok güzel olmuş .bu kompozisyonu okurken adeta bir girdim gibi oldum. hayvanlar bence biz insanoğlundan daha mutlu yaşıyorlar.
  ayrıca bencil bile değilller tamamen sıcakkanlılar.

 12. 12
  Ziyaretçi
  çok güzel olmuş ellerinize sağlık

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
hayvan sevgisi ile ilgili kompozisyon,  hayvanlarla ilgili kompozisyon,  hayvan sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri,  hayvan sevgisi kompozisyon,  hayvanlar ile ilgili kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 32 kişi