Birlik beraberlik ve dayanışmanın önemi

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Birlik beraberlik ve dayanışmanın önemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: birlik beraberlik ve dayanışmanın önemi nedir

  Toplumsal dayanışma toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir. Yaşamımızda toplumsal dayanışmanın çok önemli bir yeri olduğunu artık anlamamız gerekmektedir. Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak hareketlerden birisi dayanışmadır.

  İyi bir başarı için çevre faktörlerimizi de iyileştirmek zorundayız. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. Çevresindeki tüm olaylardan direk veya dolaylı etkilenir. Bu etkileşme insana zarar verdiği gibi zirveye çıkmasına da yardımcı olur. Dayanışmalar sayesinde toplumlar ve ülkeler kalkınır.

  Kendi başarısızlığımız eğer bir toplum içinde olumsuz etki yapıyorsa oturup, düşünüp nerede neden hata yaptığımız irdelememiz gerekmektedir. Kısacası, birbirimizin gözünü oyacağımıza, pozitif dayanışma içerisinde olsak, hem kendimiz hem çevremiz hem de ülkemiz bundan faydalanacaktır.

  Bireylerin beraber hareket etmeleri elbette ülkemiz için çok faydalı olur, buna en güzel örnek Kurtuluş Savaşıdır. Birlik ve beraberlik içinde olan toplum kendi kendini yönetir, dışarıdan müdehalelere izin vermez. Karşılaşılan sorunlar daha çabuk çözülür ve gelişmek için gerekli şartlar kolayca aşılır.

  Kısaca Ülkemizin dünya ülkeleri arasında önemli bir yere gelmesi için, toplum olarak bir dayanışma (fikir birliği) içinde olmalıyız. 3. 3
  Ziyaretçi
  Bence guzel 4. 4
  Ziyaretçi
  güzel olmuş bu siteyi çok seviyorum

 5. 5
  Ziyaretçi
  güzel olmuş bu siteyi çok seviyorum

 6. 6
  Ziyaretçi
  harikasın çok işime yaradı. çok teşekkür ederim . =D

 7. 7
  Ziyaretçi
  Bence çok güzel işime yaradı

+ Yorum Gönder
birlik beraberlik ve dayanışma ile ilgili yazı,  birlik beraberlik yazıları,  birlik ve beraberlik ile ilgili kompozisyon,  Birlik beraberlik ve dayanışmanın olduğu yazı,  birlik ve beraberlik dayanismanin onemi anlatan
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi