Peygamber efendimizin cinlerden korunma duası

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Peygamber efendimizin cinlerden korunma duası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Peygamber efendimizin cinlerden korunma duası

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Peygamberimizin Cinlerden Korunmak İçin Ettiği Dua


  İslam döneminde, Hz. Peygamber (a.s.m), insanlarını cinlere değil, Allah’a sığınmalarını emretmiştir. Kaynaklarda, belli bir dua yerine, “Allah’a sığınma” ifadesine yer verilmiştir. (bk. Taberî, İbn Kesir, ilgili ayetin tefsiri).

  Zayıf bir rivayete göre, İbn Abbas şöyle demiştir: Hz. Peygamber (a.s.m) şöyle buyurdu:
  "Sizden bir kimse, yalnızlıktan gelen bir korkuya kapılırsa veya cinlerin bulunduğu(nu düşündüğünüz) bir mekâna uğrarsa şu duayı okusun:

  “EUZU Bİ KELİMATİLLAHİ’T-TAMMATİ’L-LETÎ LA YUCAVİZUHA BİRRUN VELA FACİRUN MİN ŞERRİ MA YELİCU Fİ’L-ARDİ VEMA YAHRUCU MİNHA VEMA YENZİLU MİNE’S-SEMAİ VE MA YARUCU FİHA VEMİN FİTENİ’N-NEHARİ VEMİN TAVARİKI’L-LEYLİ İLLA TARİKAN YATRUKU BİHAYR”(bK. Alusî, ilgili ayetin tefsiri).

  Tercümesi; “Ne bir iyi ne de kötü kimsenin önüne geçemeyeceği o tastamam kelimelerle; yerin / toprağın altına giren, yerin / toprağın altından çıkan, gökten inen, göğe çıkanların, gündüz fitnelerinin ve –hayır / iyilik ile gelenler dışında- geceleri ortaya çıkanların şerrinden Allah’a sığınırım+ Yorum Gönder
peygamber efendimizin cinlerden korunma duası,  peygamberimizin cinlerden korunma duası,  cinden korunma duası,  peygamber efendimizin cinlere yazdığı dua,  cin lerden korunma duası
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi