Yayalar için trafik levhaları ve anlamları

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yayalar için trafik levhaları ve anlamları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: yayalar için trafik levhaları ve anlamları

  YAYALARI İLGİLENDİREN TRAFİK İŞARETLERİ
  YAYA GEÇİDİ:

  yaya gecidi.jpg

  Bu levha sürücülere yönelik hazırlanmış tehlike uyarı işaretidir. Yaya geçidine yaklaşıldığını bildirir ve yayalar bu levhanın bulunduğu yerlerden taşıt yolunu kullanarak karşıya geçemezler. Sürücülerde hızlarını azaltmak zorundadırlar.

  OKUL GEÇİDİ:


  okul gecidi.jpg

  Yaya geçidi levhası gibi bu levha da sürücülere yönelik hazırlanmış tehlike uyarı işaretidir. Okul geçidine yaklaşıldığını bildirir ve öğrenciler bu levhanın bulunduğu yerlerden taşıt yolunu kullanarak karşıya geçemezler.

  YAYA GEÇİDİ LEVHASI:  Yaya geçidi levhası, sürücülerin hızlarını azaltmalarını ve kurallara uygun olarak karşıdan karşıya geçen yayalara ilk geçiş hakkını vermeleri gerektiğini bildirir. Yayalar da bu levhanın bulunduğu yerlerden geçebilirler.

  OKUL GEÇİDİ LEVHASI:


  Okul geçidi levhası, sürücülerin hızlarını azaltmalarını ve kurallara uygun olarak karşıdan karşıya geçen öğrencilere ilk geçiş hakkını vermeleri gerektiğini bildirir. Öğrenciler bu levhanın bulunduğu yerlerden güvenli bir şekilde karşıya geçebilirler. 3. 3
  Ziyaretçi
  Çok güzel bir araştırma olmuş. Ödevim için katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim....+ Yorum Gönder
trafik işaretleri ve anlamları,  trafik levhaları ve anlamları,  öncelikli yayaları ilgilendiren trafik işaretleri ve levhaları,  yayalarla ilgili trafik işaretleri ve anlamları,  yaya trafik levhaları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi