İyilik ile ilgili Kısa Kompozisyon

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İyilik ile ilgili Kısa Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: İyilik Hakkında Kompozisyon Örneği

  "Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur. Kötüler er geç cezalarını çekerler. İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler. İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir.

  Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar. Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır. Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır. Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı.

  Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz. Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız. Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir. Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız. Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize,dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız. Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi olmalıyız. Önemli olan da budur.
  Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır. 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel çok beğendim gerçekten çok da yardımcı oldu saolun 4. 4
  Ziyaretçi
  Iyi var iyisiniz byaaaaa

 5. 5
  Ziyaretçi
  çooooooooook teşekkür ederim türkçe öğretmenimi Adem Güneş iyilik ile ilgili kompozisyon yazınız dedi çoooook işime yaradı SÜPER MÜKEMMEL BİR SİTE :)

 6. 6
  Ziyaretçi
  çook teşekür ederim bu kompozisyon sayesinde madalya aldımmmm :)

 7. 7
  Ziyaretçi
  çoooook teşekkürler:d

 8. 8
  Ziyaretçi
  sağol çok güzel bu site sayesinde öğretmenimden beş aldım :)

 9. 9
  Ziyaretçi
  saolun yaw iyiki varsınız yoksa ne yapcaktık ödevi :))))

 10. 10
  Ziyaretçi
  iyki varsınız saolun

 11. 11
  Ziyaretçi

  çoooook güzel çok teşekkür ederim

 12. 12
  Ziyaretçi
  saolun canpgler:)

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
kısa kompozisyon,  iyilik ile ilgili kompozisyon,  kısa kompozisyonlar,  iyilik ile ilgili yazılar,  iyilikle ilgili kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 24 kişi