Gelecekte teknolojik alanda olabilecek gelişmeler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Gelecekte teknolojik alanda olabilecek gelişmeler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: teknolojik alanda olabilecek gelişmeler

  Yıl 2012
  Bizi robotlar muayene edecek
  Sağlığa verilen önem giderek artıyor. Bunun sonucunda da sürekli yeni buluşlar ortaya çıkıyor. 9 sene sonra karşılaşacağımız "mucizelerden" biri, otomatik ilkyardım araç gereçleri. Nasıl mı?
  1. Amerika'da, Rocherter Üniversitesi bilim adamları renk değiştiren bandajlar keşfetti. Yarayı bu bandajla sardığınızda, eğer yara enfeksiyon kaparsa bandaj renk değiştirerek haber veriyor. Böylece yaraya erken müdahale etme şansı doğuyor.
  2 Pittsburgh Üniversitesi'nde de yeni bir röntgen cihazı üretme çalışmaları yapılıyor. Bu cihaz, organlarınızın görüntüsünü vücudunuza yansıtacak. Böylece tüm organları gören doktor, elle muayene yapabilecek. Değişiklikleri gözlemleyebilecek ve hastalıkların teşhisi kolaylaşacak.
  3 Pennsylvania Üniversitesi'nde bilim adamları "elektronik burun" üzerinde çalışıyor. Bu elektronik burun, hastanın nefesini koklayarak rahatsızlığın nereden kaynaklandığını bulmaya çalışacak.
  3. İsviçreli ve İspanyol araştırmacıların ortak bir projesi var; akıllı tekerlekli iskemle. İskemledeki elektrotlar beyin sinyallerini iskemlenin merkezine gönderecek böylece kişi istediği yöne gidebilecek.
  5. Doktorların "Zeus" adlı bir robot asistanları olacak. Bu robot ameliyatlarda hata payını sıfıra indirecek ve doktorlara destek verecek. Ayrıca böylece ameliyatların süresi de kısalacak. Robotun bir avantajı da, ameliyat ne kadar uzun sürerse sürsün asla yorulmaması...

  Yıl 2015
  Giysiler sporcuları yönlendirecek
  Sporcular öyle formalarla çıkacaklar ki sahaya, şaşıracaksınız. Vücudun daha rahat hareket etmesini ve doğru yöne gitmesini sağlayan çipli, vücudu boydan boya saran mayolar yolda. Bu giysilerin bir özelliği de, hafıza kartı bulunması ve yapılan yanlışın tekrarına izin vermemesi.

  Yepyeni bir diş
  İngiliz diş doktorları yeni bir "diş" üretmeye çalışıyor. Bu dişin protezden farkı, oraya yerleştirildikten sonra diğerleri gibi zamanla çıkması...

  Yıl 2020
  İnternetten oy verilecek
  Seçimler online yapılacak. Kimse kuyrukta beklemeyecek. 15 yıl sonra oy vermek için tek yapmanız gereken bilgisayarınızı açmak olacak.

  Çöpçatan kartlar
  Özel kartlar çıkacak. Kimlik işlevi gören bu kartlarda bütün bilginiz yüklü olacak. Ancak özelliği bu değil. Kart, sizin tüm bilgilerinizle çevrenizdekilerin kini karşılaştıracak ve uygun partneri bulacaksınız. Böylece bekarların "Evlenecek birilerini bulamıyorum" şikayetleri sona erecek.

  Yıl 2030
  Biyonik atletler yarışacak
  İlk biyonik olimpiyatlar yapılacak. Nasıl mı? Önce suni atletler yapılacak, sonra sahip olması gereken tüm özellikler yüklenecek, ardından da olimpiyatlar düzenlenecek. Ancak bu proje için bir adım atılmış değil.

  Emeklilik yaşı 90'a çıkacak
  50 yıl sonraki evinizi anlatalım: Zemin, isteğinize göre değişecek. Yani sahilde olmak istiyorsanız kumda yürüyor, o sırada ormanda olmak istiyorsanız çimde yürüyor gibi hissedeceksiniz. Duvarların rengini ruh halinize göre değiştirebileceksiniz.
  Bakalım gelecek bizlere daha ne yenilikler getirecek.. 3. 3
  Ziyaretçi
  sağol işime yaradı+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi