Hangi bitki sigarayı bıraktırır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hangi bitki sigarayı bıraktırır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hangi bitki sigarayı bıraktırır

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Sigarayı Bıraktıran Bitkiler Hangileridir?


  Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu ve Sigarayı Bıraktıran Bitkiler. Yulaf: Yulaf; afyon bağımlılığı, uyuşturucu ve nikotin bağımlılığı, anksiyete, sinirlilik, öfke ve uykusuzluk tedavisi için kullanılan yabani buğdaygil bitkisinden elde edilir. Nikotin isteğini azaltır ve ruh halini dengeler.

  Ginseng: Ginseng enerjiyi hızlandırmaya yardım eder ve vücudun sigarayı bırakmasına eşlik eden stresle, anksiyeteyle ve öfkeyle baş etmesine yardımcı olur. Nikotin yokluğuyla kesilen vücut sisteminin dengesini yeniden kurmaya da yardım eder.

  Kedi Otu : Kedi otu, anksiyete, uykusuzluk ve stresten şikayetçi insanların kullandığı bilinen bir sakinleştiricidir. Kasları rahatlatır ve bu yüzden, sigarayı bırakmak isteyenler için tercih edilen bir seçenektir.

  Karabaşotu: Bir tatlı kaşığı bitki 1 bardak suda üç dakika hafif ateşte kaynatılarak gün aşırı içilir.

  Çördük : Çördük, COPD (Kronik Obstrüktif Pulmoner Hastalığı) ile özdeşleşmiş nefes alıp vermeyi güçleştiren, akciğerlerde mukus depolanmasını temizlemeye yardımcı olan önemli bir bitkidir. Üstelik, bu bitki, anksiyeteyi azaltmakta ve hatta sigara yoksunluğuyla oluşan stres içinde yardımcıdır.

  Arslanpençesi (Leontice leontopetalum): Bitkinin saplarının sigaranın bırakılmasında yararlı olabileceği belirtiliyor. Sigara içme isteği oluştuğunda kibrit çöpü uzunluğunda kesilmiş sap ağıza alınarak ucundan iki üç santim çiğnerek sigara içme isteği giderilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi