İngiliz Çocukları Nasıl Beslenir Nasıl Giyinir Nasıl Oyunlar Oynar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İngiliz Çocukları Nasıl Beslenir Nasıl Giyinir Nasıl Oyunlar Oynar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İngiliz Çocukları Nasıl Beslenir Nasıl Giyinir Nasıl Oyunlar Oynar

 2. 2
  Aytu
  Bayan Üye

  Cevap: çocukların beslenmesi

  Beslenmeye olumsuz etki


  Yiyecek paketlerinin üzerinde çizgi film kahramanlarının olması, çocukların beslenmesini olumsuz etkiliyor

  İngiltere'de yapılan bir araştırmada, çizgi film kahramanlarının, çocukların sağlıksız beslenmesine neden olduğu sonucunu ortaya koydu.

  İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre yağlı, şekerli ve tuzlu yiyeceklerin paketleri üzerinde Shrek, Bratz, Simpsonlar ve Pembe Panter gibi çizgi karakterlerin resimlerinin bulunması, çocukların beslenmesini olumsuz etkiliyor.

  Gazetenin bir izleme komisyonunun araştırmasına dayandırdığı haberinde, İngiltere'de satılan ballı bir kahvaltılık gevreğin üzerinde Simpsonların, dünyaca ünlü bir çikolata markasının üzerinde de Örümcek Adam'ın resminin bulunduğu hatırlatıldı. Haberde, bu tür resimlerin çocukları sağlıksız bir beslenmeye yönlendirdiği bildirildi.

  Araştırmayı yürüten ekibin üyelerinden Sue Davies, çizgi film kahramanlarının sağlıklı yiyeceklerin tanıtımının yapılmasında son derece az kullanıldığına da dikkat çekti.

  Türkiye'de satılan pek çok tuzlu-şekerli-yağlı üründe de çizgi film kahramanlarının resimleri kullanılıyor.
  (alıntıdır)

  ingilterede çocukların oynadığı oyun

  ZIPLAMAK SERBEST
  İngiltere
  Ladder jump adlı oyun İngiliz çocuklar arasında çok popülerdir. Üç ya da dörderli gruplara ayrılan çocukların her biri bir numara alır. Her takımın bir numaralı oyuncusu başlama çizgisine gelir ve iki ayağını birbirine bitiştirerek en uzak mesafeye sıçrar. Daha sonra iki numaralı oyuncu bir numaralı oyuncunun bıraktığı ayak izlerini başlangıç noktası alarak aynı şekilde sıçrar. Gruptaki herkes bir kere sıçradıktan sonra ayak izlerini başlangıç noktasından en uzağa taşıyan grup oyunu kazanır.


  ingiliz çocukların giyimi
  sade ve bazende gösterişli renkli kıyafet ile tanınırlar

 3. 3
  Ziyaretçi
  ingililtere cocuklarının beslenmesi+ Yorum Gönder
ingiliz çocukları,  ingiltere çocukları,  ingiltere çocuk oyunları,  ingilterede çocuklar nasil beslenir,  ingilterede çoçuklar nasıl giyinir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 10 kişi