Çevremizde Bulunan Kuruluşlar Nelerdir?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çevremizde Bulunan Kuruluşlar Nelerdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Aytu
  Bayan Üye

  Cevap: Yardım Kuruluşları Nelerdir

  Türkiyede Faaliyet Gösteren Büyük Yardım Kuruluşları ;

  Türkiye Deprem Vakfı ; Bu kuruluşun amacı deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınacak önlemler konusunda ülke içerisindeki kuruluşlar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı etkinlikleri desteklemektir. Depreme karşı koruyucu önlemler alıp eğitim vermektir.

  Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut’un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

  Türkiye Sokak Çocukları Vakfı : Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır.

  İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği : Kimsesi olmayan, maddi ve manevi bakıma muhtaç olan yaşlılara yardım edip düzgün yaşamasını sağlayan bir kuruluştur.

  Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti : Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir.

  Çocuk Sevenler Derneği : Bu kuruluşun amacı çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu gibi hizmet veren yerlerde korunmakta olan çocukların yardıma muhtaç olanların değişik sosyal yardımda bulunmaktır.

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı : Bu kuruluşun amacı ülkemizde iyi eğitilmiş insanlardan daha çok olması için hizmet vermektedir.
 3. 3
  Ziyaretçi
  güzel harika ödevime yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim 4. 4
  Ziyaretçi
  çok teşekkürler ödevime çok yardımcı olďu

 5. 5
  Ziyaretçi
  Çok saolun odevim mi daha iyi anladim

 6. 6
  Ziyaretçi
  süper olmuş forumalew

+ Yorum Gönder
çevremizdeki yardım kuruluşları,  çevremizde bulunan yardım kuruluşları,  çevremizdeki kuruluşlar,  çevremizdeki kurumlar,  çevremizdeki yardım kuruluşları ve görevleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi