Dünyaca Ünlü Müzisyenler Ve Tarihçeleri Hayatı,Eserleri Nedir?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dünyaca Ünlü Müzisyenler Ve Tarihçeleri Hayatı,Eserleri Nedir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Dünyaca Ünlü Müzisyenler Ve Tarihçeleri Hayatı,Eserleri Nedir?

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Dünyaca ünlü müzisyenler! Dünyaca ünlü müzisyenler! Dünyaca ünlü müzisyenler!

  Okay Temiz (1939 - .... )

  Ludwig Van Beethoven 1770-1827 (16 Aralık (?) 1770’de Bonn’da doğmuş 26 Mart 1827’de Viyana’da ölmüştür).

  Johann Georg Leopold Mozart (d. 14 Kasım 1719 - ö. 28 Mayıs 1787), ünlü besteci ve müzisyen Wolfgang Amadeus Mozart'in babasıdır. Kendisi de müzisyen olan Leopold Mozart, oğlundaki yeteneği çok erken yaşlarda fark etmiş ve onun gelişmesini ve müzik eğitimi almasını sağlamıştır.

  Goran Bregovi (1950, Saraybosna), Sırp-Hırvat besteci ve müzisyen.
  1950 yılında sırp bir anne ve hırvat babanın cocuğu olarak dünyaya göz açmıştır. 16 yaşındayken konservatuardaki klasik keman eğitimini bırakarak Yugoslavya'nın en başarılı gruplarından sayılan "White Button" (bijelo dugme, "Beyaz Düğme") adında bir rock grubu kurdu.
  Luciano Pavarotti (d. 12 Ekim 1935, Modena - ö. 6 Eylül 2007, Modena), İtalyan tenor. Modern opera dönemindeki en önemli ses sanatçılarındandı.
  1935 yılında İtalya'nın Modena şehrinde doğdu. İlk müzik deneyimini koroda şehrindeki , babası Fernando ile yaşadı. Delikanlıyken, babasıyla Gioachino Rossini adlı koroyla Galler'e gitti. Llangollen uluslararası şarkı söyleme yarışmasında birinci oldu ve bu onu bir tenor olmak konusunda hırslandırdı. Aslında bir öğretmen olmak için yetiştirilen Pavarotti, Arrgio Pola ve Ettore Campogallianni tarafından aldığı derslerle 1961 yılında "Concorso İnternazionale" adlı ödülü kazandı ve opera dalındaki başlangıcını bir tiyatro salonunda La bohème eseri ile aynı yılın 29 Nisan'ında yaptı. Bundan sonra Güney ve Kuzey Amerika, Asya, Afrika, Avrupa ve Avustralya'da birçok kez konser verdi. Ardından, Modena'da genç şarkıcıları eğitecek bir okul açtı.
  Pavarotti her yıl düzenli olarak Modena'da yapılan "Pavarotti ve arkadaşları" adındaki yardım konserlerinde sunuculuk yapmıştır. Bu konserlerde müzik endüstrisinin her alanından katılan şarkıcılar Birleşmiş Milletler organizasyonları için para toplamaktadırlar. Bu yardımlar Bosna, Guatemala, Kosova ve Irak'taki savaş mağdurları ve aileleri için kullanılmaktadır.
  Bosna'da savaştan sonra Mostar kentinde Pavarotti Müzik Merkezi adını taşıyan bir merkez kurdu ve müzisyenlere yeteneklerini geliştirmeleri için şans tanıdı. Bu sebeple, 2006 yılında Saraybosna şehri kendisine fahri hemşerilik ödülü verdi.
  Ünlü tenor, 6 Eylül 2007 günü pankreas kanseri sonucu böbrek yetmezliği geçirerek hayatını kaybetti. 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel bir site çok seviyorum bu siteyi ödevlerimi buradan yapıyorum 4. 4
  Ziyaretçi
  Elimden geldikçe bütün ödevlerimi buradan yapıyorum çok sağolun

+ Yorum Gönder
dünyaca ünlü müzisyenler,  dünyaca ünlü müzisyenler ve eserleri,  dünyaca ünlü müzisyenlerin hayatı ve eserleri,  ünlü müzisyenler,  dünyaca ünlü müzisyenler hayatı ve eserleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi