Öğretmenler günü mektupları

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Öğretmenler günü mektupları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Öğretmenler günü mektupları

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: ÖĞRETMENİME MEKTUP

  Öyle özledim ki seni öğretmenim. En olgun duygulardayken bile sen; bizim mutluluğumuz için küçücük bir çocuk olurdun bir anda. Yorgunluğun alnındaki çizgilerden anlaşılsa da sen yine dinlenmiş duygularla gelirdin sınıfa.

  Oyunlarımın en büyük kahramanıydın. Hep sen olurdum oyunlarımda. Annem, babam, arkadaşım her şeyim olmuştun bir anda. Ben henüz okuma yazma bilmezken, sevgiyle adını yazdın yüreğime. İşte o an başlayıp halâ okumakta olduğum bir kitapsın kalbimde.

  Şimdi bende öğretmen oldum öğretmenim. Bir şeylerin değerini yazık ki senin gibi bilemiyorum. Sen köyümüze kitap getirebilmek için uğraşırken, ben daha ilk atamamda bilgisayarla karşılaştım sınıfta. Her şey çok değişti. Belki şimdi biz meslektaşlarının yüreğinde sende kopan fırtınalar kopmuyor Ama ümidimi halâ kaybetmedim. Bu gelişen teknolojiye rağmen, sevgi ve mücadele hissi bir gün galip gelecek buna inanıyorum. İşte bana bağışladığın en büyük miras bu galiba. Yanımda olmanı ne kadar isterdim. Halâ senden öğreneceğim ne çok şey var değil mi? Ama endişeye kapılma. Sen derdin Nefes varsa hayat vardır. Hayat varsa eğitim vardır. En ümitsiz anımda bile masa başında çocuklarım zaferim oluyorlar. İşte öğretmenim daha nice hayata geçmiş sözlerin.

  Şu dörtlükle belki bir gün okuyacağın mektubuma son veriyorum.  Ne zaman doğum günüm sorulsa, eylül derim.

  Ben O gün doğdum!

  Aydınlığın simgesiyle, işte o zaman tanıştım.

  O sensin öğretmenim Ben seninle varım. 3. 3
  Ziyaretçi
  ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN BİR MEKTUP
  Öğretmenlik hayatımızda hepimiz öğrencilerimizden mektup almışızdır. Öğrenci mektuplarından birini sizinle paylaşmak istiyorum. Tüm öğrenciler adına kendini mesleğine adamış öğretmenlerime ve öğretmen arkadaşlarıma?


  Uzat Ellerini Öğretmenim;

  Sana hitabıma, yürekler dolusu sevgilerle başlamak istiyorum, öğretmenim? Bilmem yüreğimdeki sevginin ne kadarını dökebilirim satırlara. Belki güneşin yakamozlarda göz kırptığı gibi, belki de kırda biten papatya gibi. Duygulara kelime kılıfını geçirmek kolay değil ki? Ama gözler gönüllerin aynasıymış. Düşünce yelkenime rüzgâr oldukça nefesin, inan gözlerim sevgini yansıtacak.

  Hani seherde tatlı bir serinliğe bürünür hava, titreyiverirsin aniden, gözlerin hep güneşin doğacağı tarafa bakar. Sınıfın kapısı da bana hep seheri anımsatır. Tebessümünle sınıfı aydınlatacağın ?an?a kadar gözlerim kapıya takılı kalır. Yüreğinin sıcaklığını hisseder, o tatlı ürperişi tekrar yaşarım. Bakışınla aydınlanıverir sanki sınıf. Her seslenişinde de bambaşka âlemlere yol bulurum. Kelimelerin ardındaki gizli dünyalar aşikâr olur birden. O meçhul âlemleri temaşa ederken, mana balına bulaşan kelimeler tat verir düşünce soframa. Fikirlerim yıkanır senin aydınlığında. Pırıl pırıl yarınlar tüllenir gözlerimde. Her doğuşunda yepyeni bir sayfa açılır. Bilginle suladığın satırlarda güzel düşünceler filizlenir. Ve hep doğuş bekler gözlerim? Sınıfla sonsuz arasında, etkiler- tepkiler silsilesi olan zamanı bir fanusa sıkıştırmak, bir hareketle zamanın farklı bir boyutuna geçip geleceğe giden yollara ışık ekmek ve şimdiyi geçip öteleri şekillendirmek isterim? Hayır çok şey istemiyorum. İmkansız değil bu saydıklarım. Bilgi çekiciyle zamanı yontmak, fikir kalıbında ona şekil vermek zor değil elbet. Yeter ki gönüller aynı dili konuşsun. Kıpır kıpır yürekler yoğrulsun ümit teknesinde ve elinden tutulsun aklın, yollarda takılıp kalmasın diye. Seni çok hem de çok seviyorum öğretmenim. Bir demet çiçekle simgelediğim sevgimin, gönlümdeki manasını bir bilsen? Keşke sana, ağzını gökkuşağı ile bağladığım bir bohça yıldız sunabilseydim. Çiçeklerin albenili rengiyle adını yazabilseydim gökyüzüne. Kuşların cıvıl cıvıl sesiyle dile getirebilseydim teşekkürlerimi. Ah, sizi ellerinizden tutup kendi âlemimde gezdirebilsem, emek emek ektiğin tohumların goncasını gösterebilsem. Bin bir türlü çiçekten gergef gibi ördüğün gönül tahtıma, seni oturtabilsem?
  Gönülnamemdeki en güzel hitap sanadır, öğretmenim? Hayatın meçhul sokaklarında, zirvelere giden yola beni sen koydun. Sana sonsuz minnet ve teşekkür borçluyum, öğretmenim. Ruhumu beden kalıbına hapsetmek istemiyorum. Ben dalgalarla coşmak, rüzgarlarla uçmak ayla konuşmak ve güneşle parlamak istiyorum. Günün son ayak izlerinin titreştiği gurubu değil, yepyeni muştularla kıpır kıpır seher vaktini yaşamak istiyorum. Akrep ve yelkovan kıskacında sıkışıp kalan zamanı aşmak an?ı yırtarak atiyi avuçlamak istiyorum. Ben bahçede tomurcuk, elinde altın, önünde bembeyaz sayfa olmak istiyorum? Zihnim ve kalbim sanatkar ellerinde motif motif işlenmeyi bekliyor. Gönül hazinendeki cevherle donat beni öğretmenim. Hedefe sıkılmış kurşun gibi koşayım yarınlara. Cehalete hançer saplayıp irfanımla boğayım onu. Karanlık çehrelere güneş tohumu ekeyim. Her nefesle ilim soluklasın dünyam, aydınlığa gark olsun yeni ufuklar. Uzat ellerini öğretmenim, en içten duygularla bir kez daha öpeyim. Millet hamurunu alın teriyle yoğuran o mübeccel eller, bir değil binlerce kez öpülmeye değer. Bu yolda ağaran saçlar ve nasırlaşan eller, en değerli hazinelere bedel.
  Ne mutlu, yarınlar için çırpınan yüreklere!.. Ne mutlu, ilim yolunda tükenen ömürlere ve ne mutlu öğretmenliği meslek edinenlere!..

  Nazire AYDIN
  Edebiyat öğretmeni 4. 4
  Ziyaretçi
  sevgili öretmenlerim öğretmenler gününüz kutlu olsun

 5. 5
  Ziyaretçi
  Öğretmenler günü mektupları

  ogretmenler gunu mektubu.jpg

  ogretmenler gunu mektup.jpg

  ogretmenler-gunu-mektuplari.jpg

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok güzel olmuş özellikle sondaki benim edebiyat öğretmenin yazdı istanbul il birincisi oldu o yazı

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok ama çok güzel bir mektup, dünyadaki en güzel şeyi anlatıyor bize öğretmenleri

 8. 8
  Ziyaretçi
  tüm öğretmenlere ellerinden öpüyörum iyi
  dersler

 9. 9
  Ziyaretçi
  Ben cok beğendim . öğretmene götürdüğümde cok beğendi

 10. 10
  Ziyaretçi
  Öğretmenim sizi çok seviyorum

 11. 11
  Ziyaretçi

  kisa aglatici ve güzel bır siir

 12. 12
  Ziyaretçi
  ben öğretmenimi çok sevdim dersimize girmediği an ablamın omzunda ağlamaklı oldun SİNAN ÖZMEN SİZİ ÇOK SEVİYORUM

+ Yorum Gönder
öğretmenler günü mektubu,  öğretmene doğum günü mektubu,  öğretmenler günü icin mektup,  öğretmene kısa mektup,  öğretmenler günü mektup örnekleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 8 kişi