Sevmek ve sevilmek insana neler kazandırır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sevmek ve sevilmek insana neler kazandırır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sevmek ve sevilmek insana neler kazandırır

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Eğer sevgi kalkıp, onun yerine nefret hakim olsaydı dünya yaşanmaz bir yer olurdu.

  İnsanlar doğduklarında onu kucaklayıp bağrına basacak anne kucağı ararlar. Hayvan yavrularının, annelerinin diliyle onları yalayıp okşamalarından ne kadar büyük keyif aldıklarını görmüşsünüzdür. Ya o afacanların birbirleriyle şakalaşmaları, hoplayıp zıplamaları... Bir kediyi sevgiyle okşadığınızda mırıl mırıl ses çıkarır. Bir köpeğe ilgi gösterdiğinizde hemen kuyruk sallamaya, sokulmaya, oyunlar yapmaya başlar.

  Ya biz? Annemiz bizi sarıp “Canım yavrum!” diyerek kucakladığında içimiz sevgi ve sevinçle dolar. Babamızın bizimle ilgilenmesi, onunla beraber bir iş yapmamız bizi ne kadar mutlu eder! Sanki o an kendimizi erişkin bir insan gibi hisseder, kendimizle gurur duyarız.

  Sevdiğimiz insanları düşünelim. Bunların kimileri akrabalarımız, kimileri mahalleden veya okuldan arkadaşlarımızdır. Eğer onlar olmasaydı hayat oldukça sıkıcı ve zor olurdu. Bizim varlığımızla da onlar çok sevinmektedirler. Biz bazen bunun aksini düşünsek de gerçekten büyüklerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız bizi çok severler.

  Ah biz insanlar...! Bazen çok muhtaç olduğumuz şeylerin kıymetini bilmeyiz. Tıpkı ekmekleri çöpe attığımız gibi sevgisine muhtaç olduğumuz kimseleri düşüncesizce kırarız. Sevdiğimiz insanlara yeterli ilgiyi göstermememiz de bir başka kabahatimizdir.

  Anlatım: Dr. Ali Kuzudişli+ Yorum Gönder
insanları sevmek bize ne kazandırır,  sevmek ve sevilmek insana neler kazandırır,  sevmek ve sevilmek insana ne kazandırır,  sevmek insana ne kazandırır,  sevgi insana neler kazandırır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi