Dünyada yaşanan ilginç olaylar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dünyada yaşanan ilginç olaylar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: İşte dünyada yaşanan en ilginç olaylar


  BU KEZ PAPAĞAN KONUŞMAYI ÖĞRETTİ Trafik kazasından sonra "bir daha konuşamaz" teşhisi konulan adamı iki papağan konuşturdu. ABD'de 14 yıl önce geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve kendisine "bir daha konuşamaz" teşhisi konulan bir Amerikalı konuşma yetisine 2 papağanı sayesinde yeniden kavuşmasının ardından hayatını kuşlara adadı. Washington'daki evinde halen 80 kuşla birlikte yaşayan 50 yaşlarındaki Brian Wilson 1995'te geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı. Doktorlar kaza sırasında emniyet kemeri takılı olmayan Wilson'ın bir daha konuşamayacağını ve hayatının geri kalanında yatalak kalacağını söylediler ancak 2 geveze papağan sayesinde Wilson konuşma yetisine tekrar kavuştu. O günleri AFP'ye anlatan emekli itfaiyeci Wilson "2 kuş bana konuşmayı öğretti. Başımdaki yara o kadar kötüydü ki hayatım boyunca 2 yaşındaki bir çocuk gibi bile konuşamayacağımı sanıyorlardı. Ancak 2 papağanım benimle konuşmaktan hiç vazgeçmedi. Sonra bir gün ağzımdan bir kelime çıktı sonra bir kelime daha sonra daha fazlası" diye konuştu. Artık neredeyse normal şekilde yürüyebilen Wilson papağanlara minnettar olduğunu göstermek için hayatını kendisinin yeniden konuşmasını sağlayan bu kuşlara adadığını söyledi. Evini papağanları ve sahiplerinin istemediği birçok kuş için barınak haline getiren Wilson "Onlar için elimden geleni yapıyorum. İsteyebilecekleri her şey burada var" dedi. Kuşlar için Wilson Papağan Vakfı'nı kuran Wilson halen yaklaşık 80 kuş beslediğini aylık masrafının yaklaşık 6 bin dolar olduğunu ve gelir elde etmek için kuşlarla gösteriler düzenlediğini belirtiyor.
  ....

  23 KOCA ESKİTTİ 24'ÜNCÜYÜ ARIYOR
  ABD'Lİ 68 yaşındaki Linda Wolfe Guinness Rekorlar Kitabı'na en çok evlilik yapan kadın olarak adını yazdırdı. İngiliz Sun Gazetesi'nin haberine göre ilk evliliğini 16 yaşında yapan Linda Wolfe bugüne kadar 23 kişiyle evlenmiş. Yedi çocuk annesi Linda'nın en uzun evliliği yedi yıl en kısa evliliği ise 36 saat sürmüş. Evlendiği kişiler arasında bir hükümlü bir tamirci bir papaz bir barmen bir muslukçu bir müzisyen de bulunan Linda 10 yıldır bekar yaşadığını 24'üncü koca arayışında olduğunu söyledi.
  ...
  102 İNSAN YAŞINDA
  Dünyanın en yaşlı köpeği Chanel 20 yaşında. Yani insan ömrüne göre yaşı 102. Denice Shaughnessy isimli sekreter 1988 yılında yanına aldığı köpeğine gözü gibi bakıyor. Özel diyet yemeği yiyen Chanel kazaksız dışarı çıkamıyor. Sağlığı çok iyi olan Chanel'ın sadece katarakt problemi var. Bu yüzden de özel gözlük takıyor. Chanel'ı muayane eden Dr. Philip Zangara "O inanılmaz bir köpek. Hálá yüreyebilmesi bile mucize" dedi. Geçen yıl dünyanın en yaşlı köpeği olduğu iddia edilen labrador cinsi Bella'nın hayatını kaybetmesiyle Chanel yeni rekorun sahibi oldu.
  ...

  317 KİLOLUK VATOZ
  Tayland'daki Maeklong Nehri'nde yakalanan 317 kilogram ağırlığındaki vatoz bugüne kadar tatlı suda oltayla yakalanan en büyük balık rekorunu kırdı. İngiliz biyolog Ian Welch tarafından yakalanan balığın boyu ise tam 2 metre 15 santim. Bölgede vatozları fişleme programında görevli olan 45 yaşındaki biyolog balığı sahile çekmelerinin yaklaşık 1.5 saat sürdüğünü söyledi. Balığın oltaya yakalandığı zaman az kalsın kendisini suya çekeceğini belirten Welch hamile olduğu belirlenen vatozun fişlenmesi ve DNA örneğinin alınmasının ardından yeniden nehre bırakıldığını kaydetti. Tatlı suda oltayla avlanan en büyük balık rekoru daha önce 2005 yılında tutulan 293 kilogramlık bir yayın balığındaydı.
  ...

  BİR TÜY UĞRUNA CANINDAN OLDU
  İngiltere'de kardeşiyle doğa yürüyüşüne çıkan bir kadın uçurum kenarında gördüğü kuş tüyünü almaya çalışırken 23 metre aşağıya yuvarlandı. Devon kenti sahilinde yürüyüşe çıkan kadının yürüyüş taptıkları yamacın kenarında gördüğü tüyü almak için güvenlik zincirini geçtiği bu sırada esen şiddetli rüzgarla dengesini kaybederek uçurumdan kayalıklara düştüğü belirtildi. Böleye gelen sahil güvenliğe bağlı bir helikopter tarafından hastaneye kaldırılan 40'lı yaşlardaki kadının yoğun bakım bölümünde hayatını kaybettiği bildirildi.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi