Codec bileşeni nasıl bulunur

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Codec bileşeni nasıl bulunur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Codec bileşeni nasıl bulunur

 2. 2
  DOLUNAY
  Özel Üye

  Cevap: Belirli bir dosya için doğru codec bileşenini bulmak için, WMPlugins.com Codec web sayfasını veya diğer web sitelerini kullanabilirsiniz. Tipik olarak, önce WMPlugins.com adresinden başlamanız gerekir. Bir codec bileşenini WMPlugins.com adresinde bulamazsanız, aradığınız codec bileşeninin Player ile uyumlu olmaması olasıdır ve Player'ı söz konusu dosya için kullanamayabilirsiniz.

  Internet'te çeşitli şirket veya kuruluşların codec bileşenlerini içerdiği iddia edilen ücretsiz codec paketleri gibi WMPlugins.com veya Microsoft.com adreslerinde listelenmeyen codec bileşenlerini yüklerken dikkatli olun. Bu codec paketlerindeki bileşenlerden bazılarında; Player veya diğer oynatıcılarda ciddi oynatma sorunlarına, sistemin çökmesine neden olabilecek ve Microsoft Destek'in yürütme sorunlarını tanılayıp çözmesini güçleştirebilecek uyumluluk sorunları bulunduğu bilinmektedir. Bu nedenle, bu codec paketlerini yüklememenizi ve yükleyip de Player'da sorun yaşamaya başladıysanız kaldırmanızı önemle öneririz. Codec bileşenlerini, filtreleri veya ek bileşenleri yalnızca resmi sağlayıcının web sitesi gibi güvenilen ve yetkili kaynaklardan yükleyin. Bu durumda bile dikkatli olun; pek çok codec sağlayıcısı en az düzeyde müşteri desteği sunmaktadır. Herhangi bir medya bileşeni yüklemeden önce bir sistem geri yükleme noktası koyun. Geri yükleme noktası, gerektiğinde orijinal sistem yapılandırmanıza geri dönmenizi sağlar.

  Windows Media Player'da, bilgisayarınızda bir codec bileşeninin olmadığını bildiren bir iletiyle karşılaşırsanız, Windows veya Player uygulamasında varsayılan olarak bulunmayan bir codec bileşeni kullanılarak sıkıştırılmış bir dosyayı yürütmeye, CD'ye yazmaya veya eşitlemeye çalışıyor olabilirsiniz. Çoğu durumda, eksik codec bileşenini, hata iletisinin yer aldığı iletişim kutusunda bulunan Web Yardımı düğmesini tıklatarak karşıdan yükleyebilirsiniz.

  Codec bileşeninin adını veya tanımlayıcısını biliyorsanız (video codec bileşenleri için FourCC tanımlayıcısı veya ses codec bileşenleri için WaveFormat tanımlayıcısı denir), Internet'te aramayı deneyin. (Player hangi codec bileşeninin eksik olduğunu belirleyebiliyorsa, codec tanımlayıcısı WMPlugins.com adresindeki arama sonuçlarında görüntülenebilir.) 3. 3
  hatunnz
  Üye
  Teşekkürler dolunay yardımınız oldu+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi