İp no adresimi bulmalarını nasıl engellerim

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İp no adresimi bulmalarını nasıl engellerim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  ENGİN
  Özel Üye

  Cevap: ZoneAlarm Pro ile bilgisayarınıza girmeye çalışanları engelleyebilirsiniz. Program siz internette iken toolbarınıza yapışır. Biri bilgisayarınıza girmeye çalışırsa hemen size açtığı bir pop-up penceresi ile haber verir. Ayrıca giren kişinin ip numarasını alır ve kaydeder. Tek tıklamayla internette geçirdiğiniz zamanın raporunu alabilirsiniz.

  ZoneAlarm’ın fonksiyonlarında, internet ve örneğin şirketinizdeki veya evdeki yerel ağlar gibi lokal alanlar arasında farklar görülüyor. Genel olarak internet ortamında daha yüksek güvenlik sağlanması gerekir. Yerel ağda orta seviyeli güvenlik önlemleri de yeterli olacaktır. Ancak ZoneAlarm hangi alanın nereye ait olduğunu ayırt etmekte güçlük çekiyor. Bu konuda Security menüsündeki Advanced düğmesinden yardım alabilirsiniz. Buradan tüm önemli ağ bağlantılarının listesini elde ediyorsunuz ve yerel ağa ait olanları işaretleyebiliyorsunuz. Örneğin NDIS (yerel ağ kartları için varsayılan) veya ağ kartınızın adını taşıyan kaydı etkinleştirin. Asla PPP-Adapter veya “WAN PPP/SLIP (DSL için ideal) gibi kayıtları aktive etmeyin. Farklı bilgisayarları veya güvenilir alanları “Add”le diğerlerinin arasına dahil edin.

  Splashscreen’in kapatılması:Rahatsız edilmeden Web’de gezinti
  ZoneAlarm’ın sıklıkla karşınıza çıkaracağı uyarıların sizi rahatsız etmeye başlaması halinde Alerts menüsünden “Show the Alert Pop-up Windows” seçeneğini kapatın. Ayrıca Pro-sürümünü satın almanızı talep eden sinir bozucu pencerelerden de (splashscreen) kurtulabilirsiniz. Başlat/Programlar/Başlangıç menüsündeki ZoneAlarm simgesine sağ tuşla tıklayarak kısayol özelliklerini “...\ZoneAlarm\zonealarm.exe” –nopopup –no-splash” şeklinde değiştirmeniz halinde uyarı penceresi ortadan kaybolacaktır.

  Firewall kurulumu:
  Hangi programın web’e erişebileceğini belirleyin Internet programlarının, özellikle de eposta alabilmeniz, FTP sunucularına bağlanabilmeniz ve bütün fonksiyonlarını yerine getirebilmeleri için tam izinle çalışmaları gerekir

  Buradan alabilirsiniz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi