Salvador dalinin eserlerinin isimleri nelerdir?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Salvador dalinin eserlerinin isimleri nelerdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Salvador dalinin eserlerinin isimleri nelerdir?

 2. 2
  KeşmekeŞ
  Özel Üye

  Cevap: Bir kaçı şunlardır. Not: alıntıdır.

  Salvador Dali’nin portresi “Dali Atomicus”
  Hareketli olan ve zamanlama gerektiren öğelerse kediler, su ve Dali’nin kendisidir. Halsman sayar, 3’de asistanlar kedileri ve suyu fırlatır, Dali sıçrar ve Halsman deklanşöre basar. Mükemmel kareyi yakalamak için zamanlama çok önemlidir ancak biraz şansa da ihtiyaç olduğu açıktır. Asistanlar stüdyoyu temizleyip, kedileri kontrol altına almaya çalışırken Halsman karanlık odada sonucu kontrol eder ve yeniden denemek için döner. Doğru zamanlama ve kusursuz fotoğraf için defalarca aynı şeyler tekrarlanır. Halsman kitabında Dali Atomicus’u çekebilmek için 6 saat boyunca çalıştıklarını, 28 fırlatış gerçekleştirdiklerini anlatır ve kedilerin zarar görmediğini de ekler.

  Life dergisi bu muhteşem fotoğrafa derhal iki sayfa yer ayırır. Ve tüm zamanların en ünlü, en çok basılan, en çok kopyalanan, hakkında en çok yazılan fotoğrafı haline gelir. Fotoğraf kendi başına fotografik değerler açısından başarılı ve dikkat çekici olduğu kadar, aykırı bir sanatçının aykırı bir sanatsal ifadesi olarak da değer taşımaktadır. Dali’nin kendisi ve çalışmalarının bu fotoğrafa konu olması fotoğrafa bir kat daha anlam ve başarı katar.
  Illumined Pleasures, 1929
  Necrophilic Fountain Flowing from a Grand Piano, 1933+ Yorum Gönder
salvador dalinin eserlerinin isimleri,  salvador dali nin eserlerinin isimleri,  salvador dalinin eserlerinin ismi,  SALVADOR DALİ ESERLERİNİN ADLARI lari
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi