Türk tarihi ile ilgili sitelerdeki önemli hatalar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Türk tarihi ile ilgili sitelerdeki önemli hatalar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Türk tarihi ile ilgili sitelerdeki önemli hatalar




  Soru: Türk tarihi ile ilgili sitelerde çok önemli hatalar yapılmaktadır:

  1. Çin Seddi'nin yapılışı ile ilgili iddialar yanlıştır. Çinliler tarafından, Türk akınlarını durdurmak için yapıldığı doğru değildir.

  2. Ergenekon Destanı'nda adı geçen "Lin Devleti" diye bir devlet yoktur, yanlış çeviridir. Lin sözcüğü "komşu", Guo da "ülke" anlamına gelmektedir. Doğru çeviri; "Lin Guo: komşu bir ulus" olmalıdır.

  3. 12 hayvanlı takvim bir Türk takvimi değil, Çin takvimidir.

  4. Hun Devleti bayrağı olarak çizilen bayrak, asla bit Türk devletine ait olamaz. Ejderha, Çinlilerin "ata"sı sayılan bir hayvandır. Türkler için ise "kötü" ve "düşman" anlamına gelir.

  5. Çinliler, prensesler göndererek Türkleri içten parçaladılar tezi gerçek değildir. Çinliler, Türkleri bölmek için çok daha farklı yöntemler uygulamışlardır. Evlilik yoluyla kan ve akrabalık ilişkisi kurulması bir Çin siyasetidir ama Çinli bir prensesle evlenmek için Çin hükümdarına mektup yazanlar da Türk liderlerdir. Gönderilen kızlar da cariyelerden seçilmiştir.

  Türk olmakla gurur duyan bir kişiyim. Türk Tarh ile ilgili yanlışlar beni çok üzmektedir. O kadar çok bilgi yanlışı var ki nereden başlayacağımı ben de şaşırdım.

  Sinoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Okay
  ?







 2. 2
  Ensar
  Özel Üye





  Cevap: akla gelmeyecek ilginç bilgiler...







 3. 3
  HARBİKIZ
  Bayan Üye
  Konuların birkaç tanesini araştırarak içeriklere baktım Türkün ve Türkçenin önemsendiği büyük sitelerde sizin dediğiniz gibi yazılmış.Ayrıca sizin biyografinizede göz attım biyografinize göre söylediklerinizin doğruluk payı çok yüksek.Tarih konusunda doğru ve gerçek bilgiyi bulmak için en büyük kaynak kütüphaneler olsa gerek. :)







 4. 4
  ESKİÇERİ.
  Özel Üye
  12 hayvanlı Türk takvimi türklerin değil diyorsun . peki bunu öğretmenlere nasıl anlatacağız :)

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi