Öğretmenin Gözüne Nasıl Girilir?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Öğretmenin Gözüne Nasıl Girilir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Öğretmenin Gözüne Nasıl Girilir?

 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: Öğretmenin gözüne girmenin 10 yolu

  Öğretmenlerinin gözüne girmek için illa çok çalışkan olman gerektiğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Aşağıdaki tüyoları oku, bir haftada öğretmenin en gözde öğrencisi ol!


  1- Sana takan öğretmenine takma: İşte birinci kural bu! Ona karşı zıt gitmek sana hiçbir şey kazandırmaz. Aksine çok şey kaybettirir. Arkadaşına yaptığın kaprisleri öğretmenine yapmaya kalkarsan zararlı çıkan sen olursun. Uyumlu ol, hatta gerektiğinde özür dilemesini bil.

  2- Nabza göre şerbet ver: Son derece disiplinli, dediğim dedik bir öğretmenin dersinde durup durup, espri patlatman ya da olur olmaz soru sorman hoş olmayabilir. İçinden bunları yapmak geliyorsa, bu hevesini daha rahat öğretmenin dersine sakla.

  3- Dersle ilgili ol: Öğretmenin ders anlatıyor ve sen sıra arkadaşınla kaynatıyorsun. En sabırlı öğretmen bile bu duruma fazla dayanamaz. Eğer öğretmenin gözdesi olmak istiyorsan, dersi dinlemek ve hatta dersle ilgili sorular sormalısın. Arka sıralarda ilgini yoğunlaştıramıyorsan, ön sıralara geçmeyi deneyebilirsin.

  4- Ödevlerini zamanında yap: Bunu şimdiye kadar çeşitli nedenlerle gerçekleştirememiş olabilirsin. Ama derse hazırlık yapmış olman, dersi daha iyi kavramana yardımcı olur. Ev aaaalerinin asıl amacı da budur. Öğrencilere eziyet çektirmek değil!

  5- Kılık kıyafetine özen göster: Her okulun bir üniforması var ve çok azında bunun dışına çıkılmasına izin veriliyor. Mini eteklerini, dağınık saçlarını ve aksesuvarlarını hafta sonuna sakla. Unutma sen bir okuldasın ve maalesef orası Harward değil.

  6- Aileni öğretmenlerinle tanıştır: Bunun en güzel yolu, ailenin veli toplantılarında bulunmasını sağlamak. Böylece, ailenin seninle yakından ilgilendiği izlenimini yaratmış olursun. Bu da doğal olarak sana yansır.

  7- Soru sormaktan çekinme: Soru soran öğrenci, öğretmenin gözünde aptal değil, ilgili öğrencidir. Fırsat doğduğunda zekice sorularla onu şaşırtmaktan çekinme. Hatta, sorularını önceden hazırla.

  8- Çalışkanlar kümesine geç: Bundan hoşlanmayabilirisin ama ne demişler “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim” Çalışkanlarla arkadaşlık edersen, öğretmenin de senin çalışkan olmasan bile o yolda olduğunu anlayacaktır.

  9- Dersle ilgili araç gereçlerini unutma: İşte öğretmenlerin en gıcık olduğu hadiselerden biri. Bunun anlamı: “Dersle ilgilenmiyorum” an başka bir şey değildir. Doğal olarak, öğretmenin de seninle ilgilenmesini beklemen hayal olur.

  10- Asla kopya çekme: Her ne kadar öğrenciliğin olmazsa olmaz kurallarından sayılsa da, kopya insanın kendisini kandırmasından başka bir şey değildir. Üstelik yakalandın mı, sınavının iptal edilme durumu bir yana, öğretmeninin gözünde bir hiç olursun. Dürüstlüğün her zaman esas olduğunu unutmamalısın! 3. 3
  Ziyaretçi
  erse girdiğinde koşarak kalemi bverip gözüne girriz 4. 4
  Ziyaretçi
  Ben ögretmen geldigi gibi pilot kalemimi veririm ama ise yaramaz çünkü ben çaliskan ögrenciyim haaahaaaaahaa

 5. 5
  Ziyaretçi
  bence ogretmen kendisi bir cocugun hislerini anlayabiliyor

 6. 6
  Ziyaretçi
  öğretmenin gözüne bence şöyle girmelisiniz;
  1-Öğretmenin sorduğu sorulara hemen cevap veriniz.
  2-Öğretmeni can kulağıyla dinleyiniz.
  3-Öğretmen çok güzel giyindiyse çok güzel olmuşsunuz deyin ve gülümseyin.

 7. 7
  Ziyaretçi
  bence en iyi yol sınıfta çok parmak kaldırıp doğru cevap vermek

 8. 8
  Ziyaretçi
  hayır bence yanlış öyle öğretmenin gözüne girmezsin

 9. 9
  Ziyaretçi
  Bnce ogrtmnin gozune grmk icin cok clisp cok soru sormk

 10. 10
  Ziyaretçi
  derslere çalışıyor musunuz

 11. 11
  Ziyaretçi

  arkadaşlar sadece çalışmak yeter ama oda çok zor yaaaa.

 12. 12
  Ziyaretçi
  arkadaşlar bence göze girmek için o kadar çaba harcamaya gerek yok saten senin arkadaşlarla aran kötüyse hoca ile iyiyse hoca ne yapmak istediğini anlar dersini çalış iyi ol ozaman öğretmenin gözüne girmiş olurunuz yanlış anlamayın amacım size akıl vermek değil. başarılar ozaman size bu konuda

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
hocanın gözüne nasıl girilir,  öğretmenin gözüne nasıl girilir,  öğretmenin gözüne nasıl girersin,  bir ogretmenin. nasıl. göz
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi