Özel dörtgenler şekilli konu anlatımı lazım

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Özel dörtgenler şekilli konu anlatımı lazım ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Özel dörtgenler şekilli konu anlatımı lazım

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Dörtgenler
  Tanım: Herhangi üçü doğrusal olmayan dört noktanın dört doğru parçasıyla birleştirilmesinden elde dilen çokgene DÖRTGEN denir.


  A,B,C,D noktalarına dörtgenin köşeleri [AB],[BC],[CD],[DA] doğru parçalarına ise kenarları denir.
  ABCD dörtgenin kenar uzunluklarını [AB]=a , [BC]=b , [CD]=c , [DA]=d [AC]köşegen uzunluğunu e , [BD] köşegen uzunluğunu ise f ile göstereceğiz.
  * Dörtgenin iç açılarının ölçüleri toplamı 3600’dir. m(A)+m(B)+m(C)+m(D)=3600
  * Dörtgenin dış açılarının ölçüleri toplamı 3600’dir. m(A’)+m(B’)+m(C’)+m(D’)=3600


  Konunun devamında Paralel kenarın açı kenar ve alan ve özellikleri , Dikdörtgenin açı kenar ve alan ve özellikleri , Eşkenar dörtgenin açı kenar ve alan ve özellikleri, Yamuğun açı kenar ve alan ve özellikleri bulabilirsiniz. Video anlatımlı soru çözümlerini bulabilirsiniz.  Sorun Cevaplayalım Öğrenciler matematikle ilgili akılınıza takılan sorular var ise bu soruları foruma kolaylıkla sorabilirsiniz.Bir üyenin günlük 5 adet sorusunu çözüyoruz. Üye olduktan sonra konu açma sayfasına geldiğinizde matematik sembollerinin olduğu bir editör ile karşılaşacaksınız. Bu editörde matematik sembollerini yazabileceğiniz araçlar bulunmaktadır. Bu araçları kullanarak sorunuzu uygun kategoriye gönderdikten sonra sorunuzu gönderdiğiniz kategoriyi takip ederek sorunuzu çözülmesini bekleyiniz. Sorularınız büyük bir ziyaretçi yoğunluğu olmazsa bir gün içinde çözülecektir.+ Yorum Gönder
özel dörtgenler konu anlatımı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi