Çanakkale ile ilgili kısa yazılar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çanakkale ile ilgili kısa yazılar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Çanakkale ile ilgili kısa yazılar

 2. 2
  SuyunGizemi
  Bayan Üye

  Cevap:
  Ne Üzerine Ne ile ilgili olduğunu pek anlamadım ama buyrun ;

  Çanakkale Savaşı yalnız Türk ulusunun tarihinin değil yakın dünya tarihinin en önemli savaşlarından biridir. Çanakkale Boğazı’nı savaş gemileriyle zorlayıp aşma, böylece İstanbul’a kavuşma isteği Avrupa büyük devletlerinin öteden beri özlemi olmuştur.
  Alıntı

  “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”
  M. Kemal ATATÜRK

  “Harpte iki meş’um (uğursuz) şey vardır. Bunlardan biri taş duvara körükörüne yüklenmek, diğeri kuvvetleri birtakım ayrı ve bağlantısız harekata dağıtıp körletmektir. Biz bu iki ahmaklığı yapmanın tehlikesiyle karşı karşıyayız.”
  İngiliz Başbakanı Asquith

  “Ordunun yardımı olmaksızın Filo’nun başarı sağlayabileceği ümidine kapılmıştım; fakat şimdi bu işte müşterek bir harekatın zorunlu olduğunu anlıyorum.”
  Churchill

  “Çanakkale Seferi, Türk milletinin eski kudret ve kuvvetini muhafaza ettiğini, can çekişen bir imparatorluk içinde kahraman bir milletin varlığını meydana koydu.”
  General Fahri BELEN

  “… Türk askerinin savaş ve dövüş hususunda haiz bulunduğu evsafın bidayette layikiyle takdir edilmemiş olması, Ingilizler için felaket olmuştur…. Türk askerinin ne yaman muharip olduğunu, Ingilizler kendileriyle dövüştükten sonra bittecrübe anlamışlardır.”
  Ingiliz Generali Oglander

  Umarım işine yarar.

 3. 3
  ghhg
  Yeni Üye
  :rolleyes::cool::eek::D:P:):S:o.yaramazmı
  :onay::(:confused::mad:;):p 4. 4
  ghhg
  Yeni Üye
  çankkale için de vurdular beni çanakkale içinde vurdular beni :)

 5. 5
  Ziyaretçi
  Bu site işime yarıyor teşekkürler forumalev :)

 6. 6
  Ziyaretçi
  teşekkürler işime yaradı

+ Yorum Gönder
çanakkale ile ilgili yazı,  çanakkale ile ilgili yazılar,  çanakkale ile ilgili yazılar kısa,  çanakkaleyle ilgili kısa yazı,  çanakkale ile yazı kısa
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 14 kişi