Türk ünlü sporcuların hayatı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Türk ünlü sporcuların hayatı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: Türk ünlü sporcuların hayatı


  Bülent Başer (d. 1971 Bolu), dünyaca ünlü profesyonel Türk boks antrenörü ve eski milli boksördür.

  Bolu’un Gerede ilçesine bağlı Yeşilvadi Köyünden olan Bülent Başer, 1971 yılında dünyaya gözlerini açtı. Milli boks yaşamından sonra Sinan Şamil Sam ile birilkte profesyonel hayata adım attı. Dünyaca ünlü antrenörlerle çalıştı ve Klitschko'ları bir yerlere getiren Fritz Sdunek gibi dev çalıştırıcıların yanında staj yaptı. Bügün Ahmet Öner'in kurduğu Arena Boxpromotion kulübünde görev yapmaktadır. Dünya şampiyonu Selçuk Aydın, kıtalararası şampiyonu Mahir Oral, eski dünya şampiyonu Juan Carlos Gomez antrene etmektedir ve geçmişte Sinan Şamil Sam´ın yanı sıra Odlanier Solis, Mustafa Karagöllü ve Herbie Hide gibi büyük boksörleri çalıştırdı.

  Hamza Yerlikaya (doğum 3 Haziran 1976 - Kadıköy, İstanbul) FILA tarafından asrın güreşcisi unvanı verilmiş Türk güreşçi. Grekoromen güreşmektedir.
  Hemen doğumu öncesi ailesi Sivas'tan İstanbul'a taşınmıştır. Babası Mustafa Yerlikaya da eski bir güreşçidir. İstanbul'a geldikten sonra bir süre sonra maddi koşullardan dolayı güreşi bırakmak zorunda kalan Mustafa Yerlikaya çocuklarını güreşe yönlendirmiştir ve Hamza Yerlikaya'yı 1986 yılında güreşe başlatmıştır.
  Hamza Yerlikaya'nın ilk uluslararası turnvuası Kanada Québec'de yapılan 1991 Yıldızlar (16 yaş altı grubu) Dünya Şampiyonasıdır. Bu turnuvada dördüncülük elde eder.

  Gamze Alikaya (d. 27 Haziran 1993 - İstanbul) - Türk voleybolcudur. 3. 3
  Ziyaretçi
  yaaa ölmüş ya da sporu bırakmış bi sporcu lazım çoooookkk acilllll !!!!! 4. 4
  Ziyaretçi
  aslında fena değil. Benim ödevimde çok yardımcı oldu.BU Sporcunun ADI NE

 5. 5
  Ziyaretçi
  Sporcularımız ile ilgili verdiğiniz bilgi için saolun ödevimi yaptım

 6. 6
  Ziyaretçi
  Ben bunların hepsini ezberledim. Siz ne diyorsunuz...

 7. 7
  Ziyaretçi
  Benimde ödevime yaradı teşekkürler

+ Yorum Gönder
ünlü bir sporcunun hayatı,  ünlü bir sporcunun hayatı kısa,  ünlü türk sporcular ve hayatları,  bir sporcunun hayatı,  ünlü türk sporcuların hayatı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi