Gelecekte saatler nasıl olacak

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Gelecekte saatler nasıl olacak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  dEbdEbE
  Üye

  Cevap: Gelecekteki saatler:


  gelecegin saatleri.jpg

  gelecegin saatleri1.jpg  2154 senesinde artık hiçkimse kol saati takmak istemeyecek. Muhtelen çok hantal ve demode olacaklar. Geleceğin teknolojisi tırnak saatleri olabilir pekala. En azından bu, Timex 2154: the Future of Time yarışmasına göre Timex ve tasarım sitesi Core77’nin düşüncesi... İkili bu yarışmayı saat yapımının 150.yılını kutlamak amacıyla düzenlediler.

  TX54 adındaki tırnak saati, Amerikalı tasarımcıların bir konsepti. Napoleon Merana, Steffen Schubert, and David Takacs tarafından tasarlanan saat, tırnağa takılacak şekilde tasarlanmış. Kullanıcı, tırnağının ucuna basarak gece de rahatlıkla saati görebiliyor. Ayrıca kullanıcılar farlı renklere geçiş yapabiliyorlar. Ayrıca saat tek kullanımlık olarak tasarlanmış. TX54 çok güzel bir konsept tasarım olmasına rağmen sayıların ne kadar küçük olacağı bir soru işareti....

  Dikkat çeken diğer konsept tasarımlar


  Elastik bileklik


  Japonya’da bir öğrenci olan Keita Yagi’nin tasarladığı bu yarısaydam elastik bileklik saatin rakamları içine işlenmiş bir şekilde tasarlanmış. Böylece bileklikle birlikte esneyebiliyor. Yerçekimi sensoru rakamları hep üstte tutarak rahat okunmalarını sağlıyor.

  Sticker Watch


  Rusya’dan Alexey Koptev’in tasarımı olan Stickey Watches bir rulo halinde bulunuyor. Nerede kullanmak isterseniz bir tanesini çıkarıp istediğiniz yere yapıştırıyorsunuz. Bu etiketlerin üzerinde saat, kronometre ve takvim bulunuyor...

  Sublimex


  Portekiz’de öğrenci olan Peter Martins’in tasarımı Sublimex, göze bir kontak lens olarak takılacak şekilde tasarlanmış. Lens periyodik olarak zamanı o kada hızlı bir şekilde gösteriyor ki göz algılamasa da beyin algılıyor. Kullanıcı zamanı biliyor fakat görmüyor.

  Timex Whisper  Amerika’da profesyonel olarak çalışan Joseph Ribic’in tasarımı zamanı görmekten çok duymak üzerine kurulmuş. Timex Whisper, kulağın içine oturuyor ve zamanı kulağınıza fısıldıyor. Kulağa takıldığında transparan gözüken saat çıkardığınızda kırmızı renk alıyor.

  Pick Tock


  İsrail’de profesyonel olarak çalışan Efrat Gommeh’in tasarımı olan Pick Tock, tek kullanımlık etiket saatlerden oluşuyor. Saat yüzeyindeki sonsuz grafik çeşitlerini göstermek için elektronik mürekkep kullanıyor. Enerji dönüştürücüler, saatin kullanıcının vücut ısısını enerji olarak kullanabilmesini sağlıyor.


  Peluş Saat  Beyaz Rusya’dan bir profesyonel olan Aliaksandr Mytskikh’ın tasarımı olan bu peluş bileklik elektiriksel yükleri kullanarak tüylerin boylarını ayarlıyor. Bu şekilde bilekliğin üzerinde tüylü ve dijital bir saat imajı beliriyor. Saat göze güzel gözükmenin yanısıra tensel olarak da oldukça çekici...

  Epidigital Patch  Amerika’dan One & Company Takımının tasarladığı Epidigital Patch, üst deriye nanodotlarla nüfuz ederek zaman grafiklerini deriye işliyor. Tamamen organic maddeden bileşen nanodotlar birkaç gün sonra çözülüyor. Daha sonra yeni bir bantla tekrarlanabiliyor.


  O-Ring  Amerika’da profesyonel olarak çalışan Florent Lefevre’nin tasarımı olan O-Ring baş ve işaret parmağına takılan iki parçadan oluşan bir yüzük. Parmaklarınızı birleştirdiğinizde yüzüğün içinde bulunan bir projeksiyon cihazı ve yansıtıcı bir saat hologramı oluşturuyor.

  Skindiglo


  Skindiglo, Amerikalı bir profesyonel olan Dan harden’in tasarımı… Nanobotlarla dolu bir kremcilde sürülerek zamanın vücudunuzun istediğiniz yerinde işlemesini sağlıyor. Nanobotlar ses komutlarını ve kablosuz bilgileri algılayabiliyorlar. Daha sonra bu bilgileri birleştirerek kendi içlerinde saat,takvim veya kullanıcı hangi bilginin görüntüsünü isterse onu oluşturabiliyorlar.

  gelecegin saatleri2.jpg


  Alıntı...+ Yorum Gönder
gelecekteki saatler,  geleceğin saatleri,  gelecekteki saat,  gelecekte saatler olacak,  gelecekte saatler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi