Çarpık evdeki cesetler kitabının özeti

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çarpık evdeki cesetler kitabının özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Çarpık evdeki cesetler kitabının özeti

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: çarpık evdeki cesetler

  Kitap Hakkında

  İkinci Agatha Christie kitabım, 1973 basımı, Altın Kitaplar’dan Gönül Suveren tercümesiyle Çarpık Evdeki Cesetler.
  Büyükbaba, iki oğul, eşler,çocuklar ve teyzeden oluşan kalabalık Leonidas ailesinin en büyük ferdinin ölümüyle başlar her şey. Büyükbaba Leonidas, ilacına katılan göz damlasıyla zehirlenerek öldürülmüştür. Bütün şüpheler Bay Leonidas’ın genç eşi üzerinde toplanmaktadır.
  Bu sırada Bay Leonidas’ın büyük torunu Sophia ile evlenmek düşüncesinde olan Charles, babasının Scotland Yard’ın müdür muavini olmasından istifade ederek polis müfettişi Taverner ile birlikte tahkikat için Leonidasların çarpık ev diye adlandırdıkları tuhaf görünüşlü malikanelerine ziyaretlerde bulunur. Bu ziyaretler sayesinde hem aile üyelerini daha yakından tanıyacak hem de cinayet olayını aydınlatarak Sophia’yı kendisiyle evlenmeye ikna edecektir. Suçlunun bulunmasıysa sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Zira herkes suçlu olarak Bayan Loenidas’ı ve onun genç aşığını görmektedir.
  Cinayeti işleyenin kimliği, ancak kendisi de ölünce ortaya çıkar; cinayet sebebiyse çok basit, adeta çocukçadır…
  Tahmin edilmesi zor bir A.C. kitabı daha. Belçikalı dedektif Hercule Poirot, bu kitapta yok. Bu defa olayı Charles, yani torun Leonidas’ın erkek arkadaşı aydınlatmaya çalışıyor.
  Güzel, sürükleyici, katilin kimliğinin ve cinayeti işleme nedeninin enteresanlığı yönünden farklı bir A.C. polisiyesi.+ Yorum Gönder
çarpık evdeki cesetler özet
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi