Muhteşem Yüzyıl’a Rekor Şikayet

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Muhteşem Yüzyıl’a Rekor Şikayet ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Muhteşem Yüzyıl’a Rekor Şikayet
  Soru: RTÜK, 2010 yılının dokuz aylık döneminde 64 bin 664 bin vatandaş bildirimi yapılırken, kamuoyunda tepkilere yol açan ”Muhteşem Yüzyıl” dizisiyle ilgili 11 Aralık-6 Ocak tarihlerinde 74 bin 911 şikayet geldi.

  Dizinin fragmanlarının ekranda yayımlanmaya başladığı 11 Aralıktan, 6 Ocak akşamına kadar bütün program türlerinde gelen şikayetlerin yüzde 93′ü ”Muhteşem Yüzyıl”la ilgili oldu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut Dursun, dizi yayına girmeden önce ve sonrasında kamuoyunda oluşan tepkinin oldukça ”büyük” olduğunu dile getirdi. Dizinin tanıtım görüntülerinin yayımlanmaya başladığı 11 Aralık’tan itibaren kendilerine çağrı merkezinden ya da web sitelerinden izleyici tepkileri geldiğini belirtti.
  Üst kurula 2009 ve 2010 yılında gelen toplam seyirci şikayetlerinin ortalamasının 65-70 bin olduğunu kaydeden Dursun, ”Sadece bu program için gelen ve kısa bir süreyi kapsayan şikayetler 74 bin. Bir yıl içerisinde yapılmış olan ortalama şikayeti de aşan bir oranda bu programa yönelik şikayet var. Bunu önemsemek gerekir bu basit bir şey değildir” dedi.
  ? 2. 2
  нαяву üує
  Üye

  Cevap: evet bende duydum ama gerçekte şikayet edilieck bir dizi :_ 3. 3
  büşra13
  Üye
  yha off herkes muhteşem yüzyılla takmış kafayı..boşwerin :mad: 4. 4
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  yha off herkes muhteşem yüzyılla takmış kafayıboşwerin
  Takılması Gereken Bir Dizi Boş Verilsek Allah c.c Bizden Hesap sorar
  Allah Dostlarının Hayatını Kimse Bu Şekilde Dizi Yapıp Yayınlayamaz...
  Ahlak Kurallarına Aykırı Dizileri Niye Yayından Kaldırmıyorlar Anlamıyorum


 5. 5
  Hozukcan
  Emekli
  yha off herkes muhteşem yüzyılla takmış kafayıboşwerin
  cevap yazmayı istemiyordum ama 'hay aklınla bin yaşa!' demekdende kendimi alıkoyamıyorum.

 6. 6
  Heroes*
  Emekli
  Takılması Gereken Bir Dizi Boş Verilsek Allah cc Bizden Hesap sorar
  Allah senden neden hesap sorsun hadi diyelim sordu
  Allah cc : Kanuni'nin konusunu gördüğün halde neden savunmayıp boşverdin ?
  Gülehasret: Nerden biliyim adamın muhterem olduğunu " Camide görmedik ki adamı "


 7. 7
  büşra13
  Üye
  teşekkürler hozukcan

 8. 8
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Allah senden neden hesap sorsun hadi diyelim sordu
  Allah cc : Kanuni'nin konusunu gördüğün halde neden savunmayıp boşverdin ?
  Gülehasret: Nerden biliyim adamın muhterem olduğunu " Camide görmedik ki adamı "

  Savunmadığımı Nerden biliyorsun.
  Konuya Cevap Yazıyorum Hemen Arkamdan Eleştiri Geliyor.
  Ondan Yazmıyorum.
  Onun Zamanında Yaşasaydın Görürdün.
  İlk Önce Hayatını Okuyun.
  Bir Diziye Bakıp Aldanmayın.Birde Alim Biriyle (adamı ) Diye Konuşumazsınız


  1520 – 1566 seneleri arasında tahtta kaldığı 46 yıllık dönemde babası Yavuz Sultan Selim'den 6.557.000 km kare olarak devraldığı Osmanlı topraklarını 14.893.000 km kareye çıkaran Kanuni Sultan Süleyman saltanatı döneminde mimari çalışmalara da önem verdi. Yavuz Sultan Selim tarafından temelleri atılan İstanbul'daki Sultan Selim Camii'ni tamamlamasının yanı sıra döneminde, Gebze'de Çoban Mustafa Paşa Camii ve Külliyesi, Afyon Sincanlı Sinan Paşa Camii, Bozöyük Kasım Paşa Camii gibi yapılar da inşa edildi.

  Kanuni döneminde Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli ve tanınmış mimarı Mimar Sinan da pek çok esere imza attı. Halep Hüsrev Paşa Camii, İstanbul Haseki Külliyesi, İstanbul Şehzade Camii ve Medresesi, Üsküdar Mihrimah Camii, İstanbul Süleymaniye Camii ve Külliyesi, Tekirdağ Rüstem Paşa Camii ve Külliyesi, Silivri Kapı İbrahim Paşa Camii, İstanbul Rüstem Paşa Camii, İstanbul Sinan Paşa Camii, Topkapı Kara Ahmet Paşa Camii ve Külliyesi, Fındıklı Molla Çelebi Camii, Babaeski Semiz Ali Paşa Camii, Büyükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Külliyesi ve Köprüsü, Süleymaniye Tekkesi bunlardan en önemlileri arasındadır.


 9. 9
  Heroes*
  Emekli
  Onun Zamanında Yaşasaydın Görürdün İlk Önce Hayatını OkuyunBir Diziye Bakıp AldanmayınBirde Alim Biriyle (adamı ) Diye Konuşumazsınız
  Tartışma yaratmaya çalışmıyorum sadece demek istediğim şu:
  Onun zamanında yaşamadık ve görmedik onun hakkında bize öğretilenlerden daha fazlasınıda bilemeyiz... Tamam Kanuni Sultan Süleyman'ı seviyor ve ona laf söylenmesini istemiyor olabilirsin ama bunu yaparken işin içine Allah'ı katıp "hesabı sorulacak" dememen lazım umarım anlatabilmişimdir ;)


 10. 10
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Allah'ı katıp "hesabı sorulacak"
  Allah c.c Yaptığımız Her şeyden Hesap Gününde Soracaktır. Ummadığımız küçük Gördüğümüz Şeyler Mahşerde Karşımıza Çıkacak.Sadece Bu Konuda Değil Her Hareketimizin Hesap Gününde Soracaktır.


  "Hesap günü", kişi yaptıklarıyla yüzleştirildikten sonra, tartıya vurulmayan, cezası verilmeyen zerre miktarı hayır ve şerrin bırakılmadığı ince hesap anına geçilir. Artık o gün:

  "Kim zerre miktarı bir hayır işlemişse, onu görecektir ve her kim de zerre miktarı kötülük işlemişse onu görecektir. " (ez-Zilzâl, 99/7-8).

  Öldükten sonra sorguya çekilme haktır: (el-A'râf, 7/6; İbrâhîm 14/51; Âlu İmrân 3/30; Müslim, Tevbe, 52; Buharî, Mezâlim, 2).
  http://www.forumalev.net/kurani-keri...ml#post1478855

 11. 11
  rabia07
  Usta Üye

  aşk-ı memnuymuş yaprak dökümüymüş,kurtlar vadisi gibi filmleri seyretmişliğim yoktur herhalda sen merklılarındansın belli oluyor bu filmler sıradan sizlere göre ayarlanmış filmlerdir istediği gibi rol alırlar ve oynatırlar Muhteşem Yüzyıl film'inde ise tarihe mal olmuş kişiliğe hakaret vardır senin tarih anlayışın nasıldır bilemem ama burada aslı olmayan uyarlamalar vardır diğerleri ise tarihle alakası yoktur sıradan filmlerdir tabii onlarada karşıyım


 12. 12
  Hozukcan
  Emekli
  aşk-ı memnuymuş yaprak dökümüymüş,kurtlar vadisi gibi filmleri seyretmişliğim yoktur herhalda sen merklılarındansın belli oluyor
  meraklısı olmak değil duyarlılık meselesi.tv dünyasında ses getiren bu dizileri takip etmediğinize göre diğer diziler hakkında yorum yapmanızda saçmalıkdan ibaret.

  bu filmler sıradan sizlere göre ayarlanmış filmlerdir istediği gibi rol alırlar ve oynatırlar
  sıradan kişi değil bunlar senin geçmiş tarihinde yazılan ünü dünyaya yayılan bir eserdir!

  tarihle alakası yoktur
  bu filminde tarihle alakası olmadığını bile bile daha tarihi kötülüyor demenin ne manası var?


+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi