İşleyen Demir Pas Tutmaz ile ilgili kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İşleyen Demir Pas Tutmaz ile ilgili kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  ACİL
  Özel Üye

  Cevap: Işleyen Demir Pas Tutmaz

  Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
  Açıklamamızın amacı; insanın yükselebilmesi için daima çalışması gerektiğidir. İlkokul sıralarından beri size hep çalışmanın faydalarından söz edilir. Bunun ne kadar önemli bir şey olduğunu herhalde tahmin edersiniz. Buna göre şöyle bir düşünce düzeni kurulabilir:
  1 - Çalışmanın değeri;
  2 - Çalışma - karakter ilişkisi;
  3 - Çalışmanın faydaları ve insana sağladığı kazançlar;
  4 - Örnekler;
  5 - Sonuç.
  ÖRNEK ÇALIŞMA:
  "Çalışmak, ruhu birtakım bunalımlardan kurtaran, insanı yükselten ve manevî kurtuluşa -üren olumlu bir Çabadır. İnsanlık bilincine varan, varlığını kabul ettirmek isteyen, olgun bir hayat anlayışına sahip insan çalışmanın kölesi, zorlukların ve başarıların efendisidir.
  İnsan ruhunda gizli olan yaratıcı değerler ancak çalışma yoluyla verimli ve faydalı somut eserler olarak ortaya çıkar. İnsanlığın teknik, sanat ve bilim alanındaki ilerlemeleri, ferdî çalışmaların bir toplamıdır. İnsanlar çalışmanın değerini bilmeyip bu sonsuz merdivenin basamaklarında yükselme çabası göstermeselerdi, bugün ilkel bir hayat yaşamaktan kurtulamayacaktık. Çalışma insanın görüş, duyuş ve yaşayış ufuklarını açar. Bunun sonucu olarak insan yükselme yolunda büyük bir güç ve manevî huzur kazanır.
  Çalışmayan insanlar, düşünmekten, duymaktan, çevresine faydalı olmaktan uzak birer boş kalıptırlar. Bunlar, topluluk için zararlıdır. Tembellik ancak kişiliksiz insanların harcıdır. İnsanı maddî-manevî felakete sürükler. Nasıl bir demir işlemez ve durduğu yerde paslanırsa, kendi çapında bir şey yapmak, kendine ve çevresine faydalı olmak için çaba göstermeyen insan da çürümeye aday demektir.
  Yaşamaktan zevk almak, kendi çapımızda yarattığımız eserlerle kişiliğimizi kazanmak ve hayat yolunda başarı sağlamak istiyorsak, kılavuzumuz çalışmak olmalıdır." 3. 3
  Ziyaretçi
  Teşekkür ederim 4. 4
  Ziyaretçi
  sağol forum teşekkürler güzeldi

 5. 5
  Ziyaretçi
  Admin, lütfen öğretmenlerin daha anlayabileceği saçma ve içinde örneği olmayan bir kompozisyon yazarmısın!?!

 6. 6
  Ziyaretçi
  Bu Site Cok GüZel

 7. 7
  Ziyaretçi
  çalışkanlıkla ilgili bir şey bu bunu çok kısa yapmışlar

 8. 8
  Ziyaretçi
  döverim ha sizi

 9. 9
  Ziyaretçi
  -Eyer çok çalışırsan bir işi başarırsın ama çalışmazsan başaramazsın..

  -Çalışkan ve başarılı insanların sağlıklı ve hayat dolu olduğunu görürüz.oysa tembel olanlar bir süre sonra hantallaşır ve iş yapamaz halle gelir..


  -Bu yüzden çalışınca her şeyi yapabileceğini ve güzel bir hayatta yaşadığını hisedersin....  TEŞEKÜRLER

+ Yorum Gönder
işleyen demir pas tutmaz kompozisyon,  işleyen demir pas tutmaz ile ilgili kompozisyon,  çalışan demir pas tutmaz kompozisyon,  işleyen demir pas tutmaz ilgili kompozisyon,  işleyen demir pas tutmaz atasözü ile ilgili hikaye
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 24 kişi